VIDEO: Dortmundi “show”, supergol kundër Frajburgut të Abrashit

0

Frajburgu priti skuadrën e Borusia Dortmundit në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Bundesligën gjermane. Skuadra e Abrashit vinte pas një momenti të mirë, por përballë Dortmundit që synon titullin kampion, rezistoi vetëm 12 minuta.

Një aksion i nisur nga kapiteni Marko Rojs u konkretizua me gol nga i riu Xhejdon Sanço. Por çfarë aksioni nga verdhezinjtë, që tregojnë dhe njëherë tjetër se do të luftojnë deri në fund për titullin kampion në Gjermani dhe se po kalojnë një sezon për të mos u harruar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.