Dortmundi e ka seriozisht, gati zyrtarizimi i blerjes së tretë!

0

Merkatoja ende nuk është hapur zyrtarisht, por me fundin e sezonit lëvizjet e para nisin të bëhen zyrtare. Klubi që duket më aktivi është padysh Borusia e Dortmundit.

Verdhezinjtë e kanë nisur vrullshëm dhe me blerje të bujshme. Një ditë më parë klubi nga “Ëestfalenstadion” zyrtarizoi Niko Shulc, ndërsa sot e kishte radhën Torgan Hazard. Mbaroi me kaq?!

Absolutisht që jo. Blerja e tretë është gati të bëhet zyrtare dhe ai është Julian Brand. 25 milionë euro në arkat e Leverkuzenit dhe një ndër lojtarët më premtues gjermanë vesh fanellën e verdhezinjve.

Totali? 78 milionë euro, tre transferime të kryera, që të tre lojtarë në kombëtaret respektive, Gjermani dhe Belgjikë. Ditët e sotme vështirë se mund të blesh tre lojtarë për 78 milionë euro, por Dortmundi ka bërë goditje të zgjuara dhe të bujshme…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.