Junajtid bën planet për në verë, synon “njeriun-asist”

0

Skuadra e Mançester Junajtid ka rilindur nën drejtimin e trajnerit Ole Gunar Solskjaer skuadra po shkëlqen dhe tani ëndërron për vendin e katërt. Natyrshëm që prioritet për djajtë e kuq është arritja e zonës Champions, por drejtuesit po mendojnë edhe për merkaton e janarit.

Një nga dëshirat e skuadrës së Juanjtid është zbulimi i këtij edicioni Xhejdon Sanço. Njeriu-asist është konsideruar ne Gjermani, i riu i cili ka mahnitur deri më tani me klasin që ka dhuruar në fushën e blertë. Siç raportojnë mediat angleze, skuadra e Junajtid është gati që të shpenzojë deri në 90 milionë paundë.

Do të ishte një rikthim për Sançon në Mançester, por këtë herë me rivalët e qytetit, pasi në të shkuarën ka qenë pjesë e kampionëve të Sitit. Ky operacion llogaritet për në merkaton e verës, deri atëherë duhet të presim, pasi Sanço është treguar i paparashikueshëm dhe nëse vijon me performancat e e mira, vështirë se kryesuesit e Gjermanisë do ta lënë të ikë kollaj. 18-vjeçari ka dhuruar 9 pasime për gol dhe e ka gjetur rrugën e rrjetës plot 6 herë, në 19 ndeshje, por duhet të theksohet se vetëm 12 prej tyre i ka nisur që nga minuta e parë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.