Browsing Tag

cristiano ronaldo

Nejmar te Juventus? CR7 thyen heshtjen

Kristiano Ronaldo dhe Nejmar janë miq dhe kanë një lidhje të veçantë me njëri-tjetrin. Braziliani dëshiron largimin nga PSG, edhe pse Leonardo po bën të pamundurën për ta bindur që të qëndrojë në kryeqytetin francez. Barcelona dhe…

Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez ka folur për motivimin në këtë fazë të karrierës dhe ambiciet e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Keni fituar gjithçka në karrierën…

VIDEO | Reagon Juventusi, Ronaldo rikthen baraspeshën

Juventusi ka arritur të barazojë shifrat përballë Interit. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin zikaltër falë autogolit të pafat të Matijs De Ligt. Trajnerët bënë shumë ndryshime në pjesën e dytë dhe bardhezinjtë reaguan. Kristiano Ronaldo…

Merkato e Juventusit nis nga CR7, Sarri drejt Greqisë

Mauricio Sarri do të niset këto ditë drejt Greqisë bashke më Fabio Paratiçin, drejtorin sportiv. Kristiano Ronaldo po pushon në ishujt grekë dhe palët do të takohen midis tyre për t’u njohur nga afër dhe për të diskutuar mbi merkaton dhe…

Akuzat për përdhunim, jepet vendimi për Ronaldon

Katrin Majorga pak muaj më parë u bë e famshme për një denoncim kundrejt Kristiano Ronaldos. Ish-modelja e akuzoi yllin e Juventusit në gjykatën shtetërore të Nevadas në Las Vegas. 34-vjeçarja pretendon se është përdhunuar nga Ronaldo në…

Tjetër çmim për Ronaldon, vjen vlerësimi nga UEFA

Kristiano Ronaldo nuk ia doli të triumfonte në Champions për të katërtin vit rresht. Portugezi dhe Juventusi i tij u befasuan nga Ajaksi, surpriza më e bukur e këtij sezoni, në fazën çerekfinale të kompeticionit. Gjithsesi, CR7 nuk është…

Dëshira e madhe e CR7, kontakton pasardhësin e Dibala

Juventusi e ka lënë merkaton pas zgjedhjes së trajnerit të ri. Me shumë mundësi do të ulet Mauricio Sarri në stolin bardhezi dhe më pas do të nisë përforcimi i skuadrës. Një emër i ri ka dalë në skenë, më saktë është rikthyer si pistë.…

Merkato e Juventusit, CR7 zgjedh “5 fantastikët”

Kristiano Ronaldo dështoi ta sjellë që në vitin e parë kupën me veshë të gjata në Torino dhe synon ta bëjë vitin tjetër. Për ta arritur këtë ai mendon se duhen disa lojtarë që të zbarkojnë në Torino. Njëri mes tyre është portieri i…

“U shpëtoi nga frika”, gjesti kuptimplotë i Ronaldos!

Juventusi mori një goditje të rëndë mbrëmjen e së martës, teksa e pa veten të eleminohej nga Champions League brenda në shtëpi nga Ajaksi i Amsterdamit. Kur kanë kaluar disa ditë nga ajo disfatë e rëndë, gjendja në ambientin bardhezi…

VIDEO | Ronaldo uron Nurin, video-mesazh prekës i portugezit

Juventusi do të luajë mbrëmjen e nesërme përballë Ajaksit, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Chmpions League. Në kuadër të ndeshjes, Kristiano Ronaldo ka bërë një video prekëse, ku i ka dedikuar disa fjalë Abdelhak Nurit.…

Ndeshja me Ajaksin në prag, Juventusi merr lajmin e madh

Juventusi do të luajë ndeshjen e parë ndaj Ajaksit këtë mesjavë, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në prag të takimit, bardhezinjtë janë në ankth për sa i përket dëmtimeve të shumta që kanë, ku ai që…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e dëshmon qartë numri i pabesueshëm i golave që ka shënuar në këtë edicion të La Ligës. Në 28 ndeshje “pleshti” ka gjetur 32 herë rrugën e rrjetës, duke qenë…

Këshilla e Ronaldos: Juventus, na duhet ky lojtar

Kristiano Ronaldo është një futbollist plot kualitet dhe personalitet. Portugezi po shijon sezonin e parë në Serie A me Juventusin e tij. Kampionati është mbyllur dhe pritet vetëm zyrtarizimi i titullit kampion, ndërsa Champions Liga është…

Dëmtimi me kombëtaren, Ronaldo qetëson Juventusin  

Ditën e djeshme te Juventusi janë shqetësuar, kur pranë që Kristiano Ronaldo pas gati gjysmë ore lojë u detyrua të linte fushën e blertë në ndeshjen Portugali-Serbi. Sulmuesi ndjeu një shqetësim në pjesën e prapme të kofshës dhe kërkoi…