Browsing Tag

Bylis

Çudia në Tomori-Bylis, trajneri bën thirrje të ndalen golat!

Sot në Berat u luajt sfida e 17-vjeçarëve, mes Tomorit e Bylisit, që përfundoi me një rezultat të pabesueshëm, 10-1. Në pak më shumë se një orë lojë Tomori e “masakroi” në gola Bylisin e varfër, që në 7 ndeshje kampionati ka vetëm 1 pikë…

Tomori i pafuqishëm, Bylisi është për Superiore

Nga: Edi Spahiu Tomori thyhet në shtëpi ndaj Bylisit, duke pësuar humbjen e parë në këtë kampionat, dhe tashmë duhet që të mendojë shumë seriozisht për të ardhme, për të mos komplikuar situatën në tabelë, pasi rrezikon jo pak për të qenë…

Bylisi kalon Pogradecin dhe shënjestron kreun

Nga: Edi Spahiu Bylisi vazhdon serinë e fitoreve dhe është i pandalshëm ndaj kundërshtarëve me cilësi dhe pretendentë në këtë kampionat, ku pas fitores së një jave më parë në transfertën e Lushnjës  ka ardhur edhe fitorja e radhës ndaj…

Besa likuidon Bylisin dhe kap kreun e tabelës

Besa e Kavajës ka mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0. Golat për vendasit i shënuan Mëllugja në minutën e 56-të dhe Thaçi në minutën e 84-ët. Humbja ndaj Besës rëndon situatën në kampin mallakastriot, pasi në katër ndeshjet e parë skuadra…

Tomori, fitore si në burg të sigurisë së lartë

Në të vërtetë komenti për ndeshjen e zhvilluar sot në Berat, mes Tomorit e Bylisit për kupë, duhej të ishte në qendër të vëmendjes, por detyrimisht kalon në plan të dytë, jo se loja e zhvilluar nga të dy skuadrat nuk meriton vëmendje për…

Spikati ndaj Kukësit, Tirana ka një plan për ganezin

Kundër Kukësit te Tirana kishte edhe ndonjë gjë të mirë që mund ta mbaje shënim. Paraqitja e Gideon Ofori Ofei ra në sy, por është vetëm 19 vjeç. Për këtë bardheblutë kanë projektuar huazimin e tij. Ganezi iu afrua golit kundër Kukësit,…

Troisi drejt Pogradecit me makinë private, Bylisi e pezullon

Bylisi u nis drejt Pogradecit sot për t’u grumbulluar te hotel “Milenium” 24 orë para sfidës, por diçka e pakëndshme ka ndodhur me ballshiotët. Në kohën kur skuadra ishte nisur, Marselo Troisi, i cili ka ardhur si drejtor sportiv në Ballsh,…

Tushi, një numër 10 nga Flamurtari në huazim te Bylisi

Flamurtari nuk ka më ndërmend t’i lëshojë lojtarët e vet të rinj dhe tashmë strategjia është e qartë: kush nuk gjen hapësirë në Vlorë, largohet vetëm në huazim. Në këtë mënyrë, në Vlorë duan të evitojnë gabime si në rastin e Dejvi Bregut,…

Limaj e padit, Bylisi: Nuk je minoren, vetë firmose!

Vesel Limaj kërkon të lërë Bylisin, vetëm pak muaj pasi firmosi kontratë 2-vjeçare në Ballsh. Futbollisti i ardhur nga Gjermania verën e shkuar pretendon se menaxheri dhe Bylisi e kanë mashtruar, duke i thënë se ka firmosur vetëm për 6 muaj…

Bylisi nis vitin me trajner të ri, pritet trajneri Troisi

Trajneri brazilian pritet që të mbërrijë në Ballsh dhe të nis menjëherë nga puna për formatimin e një skuadre konkurruese në pjesën e dytë të garës Erjon Saliu Bylisi ka nisur përgatitjet dhe me shumë gjasa, sot do të vëzhgohet në…

Kapllanaj: Bylisi im shkon larg me Nicën në stol

Presidenti i ballshiotëve, Besnik Kapllanaj: Stavri Nica profesor që e njeh në “pëllëmbë të dorës” futbollin shqiptar. Ekipi ka ndryshuar shumë, ka meritë të madhe në fitoren ndaj Tiranës Erjon Saliu Bylisi realizoi një fitore bindëse…

Nica i kujton Tiranës: Jemi edhe ne për Superligë

Trajneri paralajmëron bardheblutë se në janar skuadra do të përforcohet dhe do të luajë deri në fund për t’u ngjitur një kategori më lart Trajneri i Bylisit, Stavri Nica ka qenë shumë i kënaqur me fitoren e djeshme që ka arritur ekipi i…

Bylisi, akord me Stavri Nicën

Bylisi duket se nuk dorëzohet dhe nuk ka ndërmend që të hapë rrugë vetëm për të realizuar synimin madhor që ka këtë sezon për t’u rikthyer në elitë. Presidenti i skuadrës ballshiote, Besnik Kapllanaj dy ditët e fundit ka qenë në lëvizje…

Bylisi nis avazin, Devolli lë stolin

Bylisi barazoi pa gola në sfidën e fundjavës ndaj Turbinës. Ka mjaftuar ky rezultat që të ketë zhvillime të reja në ekipin ballshiot, teksa dje pas seancës stërvitore ka pasur një takim mes krerëve më të lartë të skuadrës së Bylisit dhe…

Bylisit i përfundon dënimi i fushës me Tomorin

Bylisi ka nisur menjëherë përgatitjet për ndeshjen e Kupës së Shqipërisë që do ta zhvillojë nesër në Ballsh me Tomorin. Skuadra mallakastriote, duket se në dy javët e para të këtij sezoni ka treguar dëshirë për të fituar, por edhe…

Kullira-Bella, dy alternativa për mbrojtjen e Bylisit

Bylisi ka afruar gjatë javës së shkuar edhe dy mbrojtës në momentet e fundit dhe bëhet fjalë për shqiptarin Aldo Kullira, i cili ka luajtur në ligëta e ulëta të futbollit grek dhe gjatë verës ka ardhur për t’u provuar te Skënderbeu.…

Bylisi konfirmon, është ai anti-Tirana

Fitore, dy gola, një penallti e humbur dhe lojë e mirë: Bylisi kalon Shkumbinin në Peqin dhe konfirmon se është skuadra e vetme që mund ta kërcënojë Tiranën në garën për ngjitje në Superiore, në grupin B të Kategorisë së Parë. Skuadër e…

Mikpritje e shkëlqyer, Flamurtari si në shtëpi në Ballsh

Vite më parë kanë pasur probleme dhe përballjet direkte shpesh ktheheshin në beteja, ndërkohë që rënia e Bylisit nga kategoria para dy sezonesh erdhi në një finale të vërtetë pikërisht kundër Flamurtarit. Megjithatë, tashmë marrëdhëniet mes…

Bylisi me projekt të ri, ëndrra Superiore nis nga Peqini

Presidenti Besnik Kapllanaj ka afruar lojtarë cilësore dhe “goditje” me të huaj. Synohet start me fitore Erjon Saliu Bylisi është gati për sfidën e sotme që do të zhvillojë në stadiumin e qytetit të Peqinit. Skuadra mallakastriote ka…

Bylis dopietë në merkato, firmosin vëllezërit Vatnikaj

Erjon Saliu Jurgen Vatnikaj dhe i vëllai i tij, Junild Vatnikaj, nga dje janë zyrtarisht pjesë e skuadrës së Bylisit. Të dy sulmues të dalë nga Akademia e Partizanit kanë firmosur për ballshiotët, aty ku edhe do të luajnë në sezonin e…

Besa me tjetër “fytyrë”, Bylisi s’hap rrugë!

Afrimet e fundit kanë konsoliduar kavajasit në çdo repart, por ballshiotët mbeten “kockë e fortë” Besa - Bylis 1-1 Shënues: Bajrami 77’ / Hoxhaj 42’ Besa: A. Kaloshi, Perja, E. Hoxha, Kullolli, Bushi, Mihani, Duka, Shabani, E.…

Besa-Bylis, miqësorja e pretendentëve në Kavajë

Vetëm 10 ditë më parë, mallakastriotët mundën Besën 1-0. Por ditët e fundit kavajasit kanë ndryshuar shumë... Fatmir Efica Sërish përballë njëra-tjetrës. Besa e Bylisi janë dy skuadra mike. Kanë pasur e kanë marrëdhënie mjaft të mira…

Bylisi vijon projektin, rikthen talentin Murataj

Erjon Saliu Bylisi këtë sezon po ndjek një projekt që deri më tani po rezulton me të vërtetë shumë efikas. Presidenca, pa nisur sezonin e kishte në kokë punën me skuadrën. Familja Kapllanaj që tashmë është pronare e klubit ballshiot,…

Teuta shkëlqen në miqësore, Bylisi nuk mbetet pas

Magani i kënaqur me dominimin e lojës së skuadrës dhe i mërzitur që në manovrën përmbyllëse ka ende gabime TEUTA – BYLIS 3-1 Shënues: Dediç 8’, 77’ Lena 15’ / Zisi 31’ TEUTA: Moçka, Abe Oluasina, Beqja, Shehi, Hrkaç, Lena, Hila,…

Bylisi i Devollit, disiplinë dhe merkato me “silenciator”

Ja afrimet e para te ballshiotët. Në ditët në vijim të tjera miqësore Erjon Saliu Bylisi është një nga klubet që ka spikatur shpesh herë në merkato, duke afruar futbollistë të huaj shumë të talentuar, apo edhe duke “zbuluar” shqiptarë…

Bylisi, leksionin e radhës Besës

BESA – BYLIS 0-1 SHËNUES: / G. Hyska 12’ BESA: Ar. Kaloshi, Perja, Brahimaj, Bushi, Biba, Turhani, Cangu, Oshafi, E. Kaloshi, Cara, E. Hoxha. (U aktivizuan: Rexhepaj, Kullolli, Xh. Hoxha, Masha, Deliu, Hyka, Selita, Borakaj, Mara,…

Bylisi “zbardh” listën, Devolli e ka grupin gati

Janë rreth 20 lojtarë që janë nën kontratë dhe pjesë e projektit të presidencës. Do të ketë edhe afrime të talenteve nga Shqipëria apo ngha Kosova, Maqedonia e Nigeria... Bylisi pasi ka emëruar Bledar Devollin si trajner ka menduar që…

Bylisi zyrtarizon Devollin: Vazhdojmë projektin

Trajneri gjirokastrit: Do afrojmë lojtarë të talentuar. Me presidencën ndërtojmë një skuadër shembull në Shqipëri Erjon Saliu Bylisi dhe Bledar Devolli vazhdojnë bashkëpunimin edhe për sezonin e ardhshëm. Mallakastriotët janë në…

Bylisi përgatit “pushtimin”, 15 autobusë drejt Lushnjës

Presidenca ballshiote ka menduar që të ketë një organizim perfekt edhe për tifozët që do të mbështesin skuadrën e tyre të zemrës në stadiumin “Roza Haxhiu”, të dielën në orën 16:00. Ballshiotët, ashtu si dy vite më parë, kur ishin të shumtë…

Votojnë trajnerët: Kamza dhe Bylisi në Superiore

Kategoria e Parë mbyllet këtë fundjavë, të paktën sa i takon skuadrave që ngjiten në Superiore, pasi më pas do të ketë një finale mes ekipeve që renditen të parat dhe “play-ou” për ekipet që renditen në vendin e parafundit. KAMZA -…

Bylisi i beson Bledar Devollit për finalen e madhe

Pas një jave do të luhet ndeshja e sezonit në grupin B të Kategorisë së Parë, me Lushnjen që do të presë Bylisin. Në këtë takim Lushnja ka nevojë për një barazim për të shkuar në Superiore, ndërsa Bylisi është i detyruar të fitojë.…

Ballshiotët: Bano, e harrove si fitove me Tomorin?!

Ndeshja finale Lushnja-Bylis, duket se ka nisur para kohe në media, por edhe në rrjetet sociale. Në fakt, janë ballshiotët ata të cilët kanë akuzuar lagunarët pas sfidës në Pogradec, dnërsa dje kanë reaguar lushnjarët, të cilët i kanë…