Spikati ndaj Kukësit, Tirana ka një plan për ganezin

0

Kundër Kukësit te Tirana kishte edhe ndonjë gjë të mirë që mund ta mbaje shënim. Paraqitja e Gideon Ofori Ofei ra në sy, por është vetëm 19 vjeç. Për këtë bardheblutë kanë projektuar huazimin e tij.

Ganezi iu afrua golit kundër Kukësit, ndërkohë që vinte ne rrezik edhe praninë e Sentamu në formacion, por plani është tjetër dhe Bylisi është klubi që e pret.

Merkato për Kategorinë e Parë ende nuk është mbyllur dhe ballshiotët duan të përforcohen edhe më shumë, në mënyrë që të arrijnë objektivin dhe të rikthehen në Superiore.

Sa duket ardhja e Oduamadit, por edhe rikthimi i Majkëll Ngo, do të bënte që hapësirat për Ofei të jenë të pakta dhe në këtë mënyrë është parë e rrugës që sulmuesi anësor të shkojë në një ekip ku mund të ketë minuta dhe të zhvillohet akoma më shumë si futbollist.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.