VIDEO | “Pa dashje”, furi kritikash për veprimin e Kimish

Xhejdon Sanço ishte protagonisti i fitores 2 – 0 të Dortmundit  ndaj Bajernit në Superkupën e…

VIDEO | Bajerni e nis mbrapsht, Superkupa i takon Dortmundit

Borusia Dortmund e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezoni e ri duke siguruar…

Bajerni nis ofensivën finale, ofertë e pabesueshme për Sane!

Bajerni i Mynihut është fiksuar me Leroj Sane dhe nuk ka ndërmend të dorëzohet, derisa ta…

VIDEO | Vendos goli i Goreckës, Milani humbet miqësoren

Bajerni i Mynihut ka mundur 1 – 0 Milanin në miqësoren e zhvilluar ditën e djeshme…

Bejl te Bajerni? Kovaç flet troç

Bajerni i Mynihut ka qenë një ndër klubet më të përfolura si destinacioni i ardhshëm i…

Gjendet akordi, Bajerni blen 18-vjeçarin shqiptar

Bajerni i Mynihut ka mbyllur me sukses negociatat me klubin e Shtutgartit për kartonin  Leon Dajakut.…

E bujshme | Bajerni në bisedime për goleadorin shqiptar

Sulmuesi i Shtutgartit, Leon Dajaku, është pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Lajmi bëhet i ditur…

Bajerni dhe Siti “në gjumë”, ai që e pëson është Sane

Bajerni i Mynihut po pret përgjigjen e Barcelonës për sulmuesin Ousmane Dembele, Mançester Siti po pret…

Efekti domino i Nejmar, braziliani prish punë në Bavari

Bajerni i Mynihut është në kërkim të zëvendësuesve të Roben e Riberi. Prej kohësh një nga…

Sane tepër i shtrenjtë, Bajernin në negociata për tre lojtarë

Largimet e Frank Riberi dhe Arjen Roben kanë lënë një boshllëk të madh te Bajernit. Drejtori…

Bajerni i fiksuar pas anglezit, drejtori e thotë troç

Drejtori sportiv i Bajernit të Mynihut, Hasan Salihamixhiç, ka diskutuar mbi planet e merkatos së ekipit…

Kovaç: Champions-i i vështirë, kemi kundër shtete e miliarderë

Niko Kovaç ka dalë para gazetarëve në të parën konferencë që i paraprin sezonit të ri.…

Rumenige: Champions-i na vështirësohet vit pas viti, tifozët harrojnë diçka

Drejtori ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumeninge, është ndalur të flasë për medien gjermane “Sport1” në lidhje…

Sane dhe Pepe jashtë planit, Bajernin e tundon një holandez

Bajerni i Mynihut u tërhoq nga bisedimet për Leroi Sane dhe Nikolas Pepe. I pari u…

Bajerni në telashe, statistika nxjerr zbuluar kampionët

Bajerni i Mynihut largoi jo pak lojtarë gjatë muajve të fundit. Përveç emrave të mëdhenj, Roben,…

Roben merr vendimin drastik: I jap fund përfundimisht

Futbollisti i njohur holandez, Arjen Roben, ka lajmëruar dorëheqjen nga futbolli profesionist. 35-vjeçari ka bërë të…

Merkato engimatike, Bajerni tërhiqet nga gara për dy talentet

Bajerni i Mynihut e filloi merkaton e verës me dy blerje të bujshme në mbrojtje teksa…

Adidas ka një dhuratë për Bajernin, fanella e re është klas

Kompania e njohur e veshjeve sportive, Adidas, ka ndryshuar dizajnin e fanellës e dytë të Bajernit…

Milani nuk ia del, Kabak niset drejt klubit të ri

Talenti turk Ozan Kabak ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të ditëve të fundit.…

Bajerni largon 3 lojtarë, e ardhmja e Shabanit ende pezull

Bajerni i Mynihut është një ndër klubet model përsa i përket anës menaxheriale, por kampionët e…

Interes i paparë për Rodrin, katër klube në negociata

Largimi i Rodrigo Hernandez (Rodri), nga Atletiko Madrid është vetëm çështje kohe. Mesfushorit shtatlartë i ka…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që…

Riberi: Luaj edhe dy vite, goli i fundit më frymëzoi

Frenk Riberi është në kërkim të aventurës së re. Sulmuesi 36-vjeçar nuk ka ndërmend të ndalet,…

Gjest i madh i Bajernit, shpëton klubin e njohur gjerman nga dënimi

Kaizerlautern një emër i madh i futbollit gjerman është në një situatë të vështirë financiare. Klubi…

“Ai është 0 nga futbolli”, Van Gal kritikon kreun e Mançester Junajtid

Luis Van Gaal nuk i ka kursyer kritikat për administratorin e Mançester Junajtid, Ed Uduard. Sipas…

VIDEO | Rikthim në kohët e vjetra, Solskjaer e Bekam “show” në miqësore

Ish-lojtarë të Mançester Junajtid dhe Bajernit të Mynihut u mblodhën sot në stadiumin “Old Trafford” për…

Kampionat e kupë, Bajerni zbulon të ardhmen e stolit bavarez

Bajerni i Mynihut ishte në depresion pak muaj më parë, aq sa drejtuesit e lartë të…

E ardhmja e Hames, fantazisti i Bajernit merr vendimin

Hames Rodrigez pritet të jetë dhe njëherë tjetë çështje e nxehtë te Bajerni i Mynihut. Fantazisti…

Levandovski: Nuk na duhen talente, te Bajerni të vijnë ata që janë gati

Si rrallëherë më parë Bajerni i Mynihut ka filluar të shpenzojë shumë të konsiderueshme në merkato.…

Grizman te Bajern? Presidenti Hënes i “vë kapakun”

Edhe pse merkato e verës ende nuk ka filluar Bajerni i Mynihut i ka finalizuar me…

Fanella e re prezantohet në fundjavë, Bajerni me dedikim unik

Bajerni i Mynihut dhe kompania Adidas kanë zbuluar ditën e sotme fanellën e parë për sezonin…

De Ligt shpreh dëshirën e tij, Raiola e shtyn aty ku ofrojnë më shumë!

Matijs De Ligt është padyshim kryefjala e kësaj prag merkatoje, me holandezin që ende nuk ka…

VIDEO | Bajerni “ngec” në derbi, titulli mbetet çështje e hapur

Humbja e Dortmundit në derbin e djeshëm ndaj Shalkes nuk është shfrytëzuar siç duhet nga Bajerni…

Odoi dhe portieri i ri, Hënes zbulon prapaskenat e merkatos

Dëmtimi i rëndë i talentit të Çelsit, Kalum Hudson-Odoi nuk ka zbehur aspak interesin e drejtuesve…

VIDEO | “Magjia” e Rashicës nuk mjafton, Bajerni kalon në finale

Bajerni i Mynihut është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët mundën 3 –…

Kovaç: I lumtur që festojmë Pashkët si kryesues të Bundesligës

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Niko Kovaç, foli pas ndeshjes së fituar kundër Verderit 1-0, ku…

Luan kundër Verderit të Rashicës, Kovaç: Një sfidë delikate!

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Niko Kovaç, ka folur para përballjes së parë me Verder Bremenin…

Ankand i frikshëm, Bayern mund të humbasë yllin e sulmit gjerman

Bayern i Mynihut pak nga pak po rindërton ekipin, sepse që tani ka zyrtarizuar blerjet e…

E ardhmja e Levandovskit, menaxheri konfirmon bisedimet

Gati një vit më parë spekulimet se Robert Levandovski do të largohej nga Bajerni drejt Realit…

Hames bëhet “mollë sherri”, Hënes dhe Rumenige nuk pajtohen

Bajerni i Mynihut pagoi 12 milionë euro në gushtin e 2017-ës për ta huazuar për dy…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online