Bajerni e mbyll në SHBA, Kovaç rikthen në stërvitje talentin shqiptar

Bajerni i Mynihut i ka dhënë fund fazës përgatitore në SHBA dhe është rikthyer në Gjermani…

Historia | Bajerni e bleu si pasardhësin e Riberisë, tani luan në kategorinë e nëntë

Pakkush mund ta kujtojë, kur afro shtatë vjet më parë, te Bajerni i Myniut mburreshin se…

Alaba drejt Barçës? Në Gjermani i japin fund thashethemeve

Në Spanjë po flasin për ditësh për një interesim të Barcelonës për mbrojtësin e Bajernit David…

“Shqiptar për shqiptar”, talenti Dajaku debuton te Bajerni

Sulmuesi 18-vjeçar Leon Dajaku ka debutuar me ekipin rezervë të Bajernit në ndeshjen hapëse të Bundesliga.3…

Alaba në merkato, në Spanjë e duan me çdo kusht

Mbrojtësi austriak mund të largohet nga bavarezët

Bajern piketon një spanjoll, do i paguajë klauzolën

Bajernit i duhet dy lojtarë cilësorë krahu, ndërkohë që ka fuqi financiare të marrë vetëm një…

VIDEO | Bajerni e nis me humbje në SHBA, fitorja i takon Arsenalit

Bajerni i Mynihut ka humbur takimin e parë të turneut miqësor “International Champions Cup” që zhvillohet…

Hudson-Odoi te Bajern? Lampard i bën presion talentit

Kallum Hudson-Odoi është një nga çështjet që vlon më shumë se të tjerat në kampin e…

Bajerni përforcon mesfushën, 40 milionë euro për katalanasin

Bajerni i Mynihut ka finalizuar transferimin e tretë të merkatos së verës. Skuadra ka pranuar të…

Gjendet akordi, Bajerni blen 18-vjeçarin shqiptar

Bajerni i Mynihut ka mbyllur me sukses negociatat me klubin e Shtutgartit për kartonin  Leon Dajakut.…

E bujshme | Bajerni në bisedime për goleadorin shqiptar

Sulmuesi i Shtutgartit, Leon Dajaku, është pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Lajmi bëhet i ditur…

E ardhmja e talentit Olmo? Agjenti i tij flet hapur

Dani Olmo është një nga “diamantet” më të çmuar të gjeneratës së re. Talenti i Dinamos…

Shabani “out”, Niko Kovaç lë jashtë liste talentin shqiptar

Mesfushori 20-vjeçar ka marrë një lajm të keq

Bajerni i fiksuar pas anglezit, drejtori e thotë troç

Drejtori sportiv i Bajernit të Mynihut, Hasan Salihamixhiç, ka diskutuar mbi planet e merkatos së ekipit…

Rumenige: Champions-i na vështirësohet vit pas viti, tifozët harrojnë diçka

Drejtori ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumeninge, është ndalur të flasë për medien gjermane “Sport1” në lidhje…

Rumenige: U habita për Nojer! Humels? Më i miri është te Bajerni

Karl Hainc Rumenige ka dalë sot para mediave dhe normalisht që ngacmimet kanë qenë të shumta.…

E kryer | Kontratë deri në vitin 2023, Bajerni “betonon” sulmuesin

“Dashuria” mes Levandovskit dhe Bajern Mynih do të zgjasë “përjetësisht”. Sulmuesi sezonin e kaluar kërkoi largimin,…

Bajern gjen pasardhësin e Havi Martinez, gati oferta e parë

Bajerni i Mynihut kërkon shërbimet e Mark Roka. Mesfushori spanjoll aktivizohet në La Liga me skuadrën…

Interesi mbi Dembele, Barcelona bën gjithçka të qartë

Osman Dembele është shndërruar në një nga objektivat kryesorë të Bajernit të Mynihut. Francezi ka treguar…

Buzëqesh Juventusi, rriten kërkesat për mbrojtësin

54 milionë euro ofrohen për mbrojtësin

Kovaç shpreh dëshirën, Bajerni synon një tjetër qendërmbrojtës

Kevin Vogt është dëshira e radhës për Niko Kovaç. Mbrojtësi aktivizohet me Hofenhajm në Bundesligë. Eshtë…

Merkato engimatike, Bajerni tërhiqet nga gara për dy talentet

Bajerni i Mynihut e filloi merkaton e verës me dy blerje të bujshme në mbrojtje teksa…

Barça “hakmerret” ndaj Liverpulit, i kërkon 400 mln për sulmuesin

Osman Dembele është në listën e pëlqimeve të Jurgen Klop. Gjermani e pëlqen shumë dinamikën e…

Gnabri më i miri i vitit? Belerin lëshon perlën

Serxh Gnabri është lojtari më i mirë i vitit për Bajernin e Mynihut. Gjermani ka bërë…

Bejl te Bajerni? Agjenti i uellsianit i vë vizën

Garet Bejl e pret një verë me tepër angazhim. Uellsianit me shumë mundësi do i duhet…

Yje dhe surpriza, ja kush janë 3 transferimet më të shtrenjta deri më tani

Merkato ka filluar dhe paratë po shkojnë lumë. Ekipet gjigante të kontinentit synojnë të përforcojnë sa…

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen…

Dëshira e Guardiolës nuk përmbushet, Siti hedh sytë nga “fiksimi i vjetër”

Pep Guardiola dëshiron me patjetër shërbimet e Rodri. Gjithsesi, bashkimi me strategun spanjoll është në dyshim…

Bajerni magnet, kërkon të “thithë” talentin e Leverkusen

Kai Haverc është objektivi i Bajern për të zëvendësuar Arjen Roben. Holandezi largohet këtë verë dhe…

Çmenduri në Gjermani, Bajernit i refuzohen 90 mln euro

Bajerni i Mynihut nuk po arrin dot të bindë Bajer Leverkusenin për shërbimet e talentit Kai…

Reali apo Bajerni? Vendoset zyrtarisht fati i Hames!

Hames Rodriges nuk do të jetë pjesë e Bajernit sezonin e ardhshëm. Kolumbiani do të kthehet…

E do Ronaldo, ylli i Realit është 50 milionë euro larg Juves

Juventusi i këtij sezoni ka vuajtur shumë mungesën e një fantazisti. Ata kanë në disponim një…

Kieza i shumëkërkuar, ylli i Fiorentinës pranon largimin

Federiko Kieza do të largohet nga Fiorentina këtë verë në kërkim të një eksperience të re,…

Bajerni nis sulmin për yllin e Juventusit, shkon me ofertën e parë zyrtare

E ardhmja e Paulo Dibalës te Juventusi nuk është aspak e sigurtë. Megjithëse argjentinasi pak ditë…

Qëndrimi i Bajernit, Rumenige komenton të ardhmen e Kovaç

Bajerni i Mynihut mposhti 3-0 Laipcigun në finalen e Kupës së Gjermanisë mbrëmjen e kaluar. Mbyllje…

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

Prej disa ditësh në Gjermani lajmi kryesor i medieve sportive ka të bëjë me bisedimet që…

Bavarezë buzëqeshni, Uli Hënes konfirmon operacionin e bujshëm!

Largimi i dy legjendave si Arjen Roben dhe Frenk Riberi e detyron Bajernin të prishë “traditën”…

Plan gjenial i Bajernit, akord me talentin që po “djeg” Stambollin

Talenti i Everton Henri Oniekuru ndiqet me ngulm nga Bajerni i Mynihut. Bavarezët e dëshirojnë me…

Ekipet “Big” gati, garë e fortë për zbulimin e La Liga-s

Bajerni i Mynihut dhe Arsenali janë futur në garë për Mario Hermozon. Mbrojtësi i Espanjol ka…

Tri vite të çuara dëm, lojtari i Bajernit pranon gabimin

Tri vite më parë drejtuesit e Bajernit të Mynihut arritën akordin me Benfikën për të transferuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online