Browsing Tag

Atletico Madrid

Interi harron Lukakun, një sulmues kroat për Konten

Romelu Lukaku është shumë afër transferimit te Juventusi. Belgu ishte objektivi i madh i Interit, që tani duhet të shohë për një alternative tjetër. Kështu ka ndodhur dhe zikaltrit kanë hedhur sytë nga Bundesliga. Sky Sport raporton se i…

Simeone gjen zëvendësuesin e Rodrit, është në Premier Ligë

Simeone ka një detyrë shumë të vështirë këtë verë. Argjentinasit i duhet të rindërtojë një skuadër të tërë pas ikjes të më shumë se gjysmës së ekipit. Ikja e Rodrit te Siti ka krijuar një boshllëk të madh në mesfushë. Atletikos i duhet me…

VIDEO | Debutim dhe spektakël, Zhoao Feliks çmend tifozët

Zhoao Feliks, ky djalosh ka një talent të jashtëzakonshëm. Sot, adoleshenti i dytë më i shtrenjtë në botë, debutoi me fanellën e Atletikos. Me numrin 7 mbi shpinë dhe me një klas të lartë, Feliks bëri një ndeshje të shkëlqyer përballë…

Kutrone “kurbani” i parë, Milani bën gati blerjen rekord

Skuadra e Milanit nuk ka qenë shumë aktive në merkato. Megjithatë, periudha e transferimeve s’do të mbyllet pa një blerje “big” te skuadra nga Milani. Sipas “Sky Sports”, përfaqësuesit e klubit po negociojnë blerjen e argjentinasit të…

Napoli nuk bën ulje, Atletiko ndërpret bisedimet për Hysajn

Negociatat midis Napolit dhe Atletikos për kartonin e Elseid Hysajt janë ndërprerë. Sipas “Corriere Dello Sport” shkak për këtë është bërë refuzimi i klubit italian për ulur kërkesat që ata kanë për shërbimet e mbrojtësit shqiptar.…

Revolucion tek Atletiko, tre sulmues përfundojnë në merkato

Atletiko Madrid ka pësuar një revolucion të vërtetë. Merkato intensive e klubit “colchoneros”, me shumë largime e po aq afrime. Antuan Grizman, Diego Godin, Huanfran dhe Rodri janë disa nga largimet më të rëndësishme, por jo të vetmit.…

Pasioni napolitan nuk jep efekt, Hames vendos për të ardhmen

Hames Rodrigez është ëndrra e madhe e Napolit, por dëshira për të jetuar në Madrid e tundon më shumë se pasioni unik i popullit napolitan. E ardhmja e fantazistit kolumbian është mes nënkampionëve të Italisë dhe Atletiko Madrid. “Marca”…

Hysaj-Atletiko Madrid, shifrat e marrëveshjes

Elseid Hysaj dhe Napoli janë drejt ndarjes. Mbrojtësi shkodran, i blerë tek Empoli për shumën e 6 milionë eurove, ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh për t'u larguar jashtë Italisë. Gjithsesi në klubin italian e dinë mirë se pas sezonit…

Grizman katalanas, zbulohet edhe super klauzola

Antuan Grizman do të jetë sulmuesi më i ri i Barcelonës. Francezi vendosi të largohet pas pesë vitesh tek Atletiko Madrid dhe është gati të nisë aventurën e re tek ekipi i Leo Mesit. 120 milionë euro, aq sa është edhe klauzola, do të…

Diego Kosta drejt Premier Ligës, befason me ekipin e ri

Diego Kosta pritet të largohet nga Atletiko Madrid. Blerja e Alvaro Moratës ia ngushton hapësirat në formacionin titullar bomberit braziliano-spanjoll. Pavarësisht se lidhja e tij me Diego Simeonen është speciale, 30-vjeçari po mendon të…

Grizman refuzon, Atletiko i shpall “luftë” sulmuesit

Antuan Grizman dhe Atletiko e Madridit janë në luftë të hapur. Sulmuesi francez ka refuzuar kërkesën e klubit spanjoll për t’u paraqitur në stërvitje me skuadrën dhe normalisht gjoba është e pashmangshme. ESPN raporton se do të ketë një…

Napoli apo Atletiko? Reali merr vendimin për Hames Rodrigez

Hames Rodrigez është mes Napolit dhe Atletiko Madrid. Fantazisti kolumbian kërkohet me ngulm nga Karlo Ançeloti, por edhe Diego Simeone po bën të pamundurën për ta transferuar tek ekipi i tij. Lojtari 28-vjeçar (i mbush të premten)…

Ofertë intriguese para finales, Dani Alvesh drejt Serie A?

Dani Alvesh është një lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me PSG-në. Braziliani po udhëheq kombëtaren e tij si kapiten në fitimin e Kupës së Amerikës. Finalja e madhe kundër Perusë zhvillohet të dielën, pra 22:00. 36-vjeçari…

Atletiko “tabelë qitje”, tani shqetësohet nga Junajtid

Mesfushori Rodri vendosi të largohet nga Atletiko Madrid dhe e ardhmja e tij është Mançester Siti. Në të njëjtin qytet mund të transferohet edhe një tjetër lojtar i ekipit “colchoneros”, por në anën e “Djajve të kuq”. Flasim për Saul…

Buzëqesh Guardiola, Siti prezanton afrimin historik

Pep Guardiola mund të buzëqeshë lirisht. Trajneri spanjoll insistoi gjatë gjithë kësaj kohe për të patur në ekip Rodrin dhe drejtuesit ia plotësuan dëshirën. Mesfushori la Atletikon e Madridit për të nisur një aventurë të re në…

Francez për francez, Atletiko piketon zëvendësuesin e Grizman

Atletiko Madrid po kërkon zëvendësuesin e Antuan Grizman. Shumë emra kanë qarkulluar, por spanjollët nuk duan të nxitohen. I fundit që ka dalë në skenë është po francez. Ai luan me Arsenalin dhe “Colchoneros” e pëlqejnë shumë. Flasim për…

Zyrtare, Atletiko firmos me pasuesin e Diego Godin

Atletiko Madrid e ka gjetur pasuesin e Diego Godin dhe për këtë ka paguar 20 milionë euro te Porto. Mbrojtësi qendror, Felipe, është blerë nga portugezët dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Diego Simone në vazhdim. Klubi spanjoll e ka…

Surpriza e radhës, zbulohet destinacioni i ri i Higuain

Gonzalo Higuain ka edhe dy vite kontratë me Juventusin. Sulmuesit argjentinas i përfundoi huazimi me Çelsin, por ai nuk ka ndërmend të qëndrojë në Torino. Lajme të bujshme vijnë nga Argjentina, aty ku zbulohet edhe destinacioni i ri i…

Rebiç ndjek Joviç, marrëveshja drejt konkretizimit

Në Madrid i kanë hedhur sytë nga Ajntraht Frankfurt. Pas transferimit të Luka Joviç te Reali i Madridit, tashmë është Atletiko klubi që kërkon të bëjë pazar në Gjermani dhe dëshiron shërbimet e Ante Rebiç. Sky Sport raporton se bisedimet…

Jo vetëm Hysaj, Simeone kërkon edhe “yllin” e Napolit

Paratë nuk janë problem për Atletiko Madrid. Drejtuesit e klubit spanjoll janë hedhur fuqishëm në merkato për zëvendësimin e shumë lojtarëve të larguar. Synimi është ndërtimi i një ekip akoma më të fortë. Zhoao Feliks është goditja e…

Çmenden Interi e Atletiko, 90 milionë euro për afrikanin!

Atletiko Madrid thuajse e ka siguruar blerjen e parë për këtë merkato, me Zhoao Feliks që do të shndërrohet në transferimin më të shtrenjtë të historisë së klubit. Gjithsesi, "Los Colchoneros" duket se nuk kanë ndërmend të ndalen me kaq,…

Djaloshi i rekordeve, kontratë historike për Zhoao Feliks

Telenovela Zhoao Feliks po shkon drejt fundit dhe portugezi do të firmosë për Atletikon e Madridit. 19-vjeçari do të shndërrohet në blerjen më të shtrenjtë të historisë së "Los Colchoneros", me këta të fundit që do të derdhin në arkat e…

Mesfushori refuzon Bajernin, “dorëzohen” në Gjermani

Bajerni tentoi deri në fund të siguronte shërbimet e Rodrit, mesfushorit të Atletiko Madrid. Sipas raportimeve të “Kicker”, bavarezët ishin gati të paguanin klauzolën prej 70 milionë eurosh për mesfushorin, por ky i fundit ka refuzuar. E…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online