Browsing Tag

Atletico Madrid

Grizman vonon shpalljen e klubit të ri, zbulohet shkaku

Gil Marin mban rolin e drejtorit të përgjithshëm të Atletiko Madrid dhe disa ditë më parë zbuloi se Antuan Grizman do të transferohet te Barcelona. Diçka e tillë nuk po ndodh akoma dhe nuk ka asnjë koment nga klubi katalanas dhe sulmuesi…

Atletiko godet në merkato, i rrëmben mesfushorin Realit!

Atletiko Madrid është tronditur jo pak këtë merkato, teksa kanë qenë të shumtë lojtarët që kanë deklaruar se do të largohen nga "Los Colchoneros". Për këtë arsye drejtuesit e klubit kanë nisur të lëvizin për të përforcuar skuadrën.…

Pasardhësi i Grizman, Atletiko e gjen në Bundesligë

Zëvendësimi i Antuan Grizman nuk është aspak i thjeshtë dhe Atletiko Madrid e mirë këtë fakt. Drejtuesit e klubit spanjoll nuk duan të nxitohen dhe po monitorojnë situatën për të ndërhyrë në momentin e duhur. Një prej emrave që pëlqehet…

Objektiv i përbashkët, Bajerni “stërkëmbës” Guardiolës

Uli Hënës ka premtuar një verë shumë aktive në merkato dhe tepër të zjarrtë për tifozët. Bajern Mynih po punon fort për të përforcuar kontingjentin e Niko Kovaç. Ideja e fundit është një spanjoll dhe bavarezët i janë bashkuar garës për…

Atletiko hedh hapin e parë, Hysaj pret Sarrin

Elseid Hysaj po pret Mauricio Sarrin. Shkodran dëshiron të largohet nga Napoli dhe e ardhmja e tij është mes dy ekipeve: Juventus dhe Atletiko Madrid. Sipas raportimeve të Radio Kiss Kiss, klubi “colchoneros” ka bërë ofertën e parë…

Grizman acarohet nga Barça, francezi ka mbetur në ajër

Antuan Grizman ditë më parë njoftoi largimin nga Atletiko Madrid. Barcelona është klubi që lidhet ngushtë mbi një bashkim me francezin. Katalanasit kanë shfaqur interes që sezonin e kaluar për 28-vjeçarin. Njoftimi i largimit të tij pritej…

Atletiko e nis vrullshëm merkaton, zyrtarizohet blerja e parë

Atletiko Madrid është një ndër klubet më të dëmtuar në këtë fillim merkatoje, teksa nga madrilenët kanë shpallur zyrtarisht largimin katër lojtarë. Një prej tyre është Diego Godin, i cili ishte një ndër më të rëndësishmit në ekipin e…

Grizman-Barcelona, Bartomeu nis misionin e çuditshëm

Antuan Grizman dhe kalimi i tij te Barcelona është vënë në dyshim. Gjithçka lidhet me faktin se janë lojtarët që janë kundër një lëvizje të tillë. Trajneri Ernesto Valverde nga ana tjetër do e donte në skuadër një lojtar të tillë, por…

Gjithçka e kryer, Siti rrëmben yllin e Atletikos!

Mançester Siti ka nisur të përgatitet për merkaton, madje pak ditë më parë në një prenoncim për mediat, trajneri Pep Guardiola deklaroi se objektivi kryesor i afatit të ardhshëm kalimtar është mesfushori spanjoll Rodri. Futbollisti i…

Grizman te Barcelona? Këtë nuk do e besojë askush!

Transferimi i Antuan Grizman te Barcelona është padyshim lajmi më i përfolur i momentit, me francezin që zyrtarizoi largimin nga Atletiko Madrid disa ditë më parë. Të shumta kanë qenë spekulimet dhe lajmet që sulmuesi do të kalojë në…

Objektivi i Sitit, gati akordi me mesfushorin spanjoll

Mançester Siti është pranë transferimit të radhës dhe është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Atletikos së Madridit. Bëhet fjalë për Rodrigo Hernandez, mesfushorin qendror që në verë u ble nga Vijareali për rreth 20 milionë euro.…

Ciklon largimesh, Atletiko humbet lojtarin e pestë!

Atletiko Madrid është kthye në një kantier tashmë, teksa largimet nga “Los Colchoneros” sa vijnë e shtohen. Diego Godin, Antuan Grizman, Lukas Hernandez, por dhe Lusiano Vieto. Plot katër largime dhe duhet të përmendim që ende nuk është…

Barcelona apo Atletiko, Grizman pranë vendimit përfundimtar

Antuan Grizman duket se edhe këtë verë ka në mend ta mbajë opinionin sportiv nën dyshimet e të ardhmes së tij. Francezi ashtu si vitin e kaluar është në dyshim për të ardhmen e tij, nëse do të vazhdojë me Atletikon apo do të transferohet te…

Grizman drejt Barcelonës? “Kërcënon” Diego Simeone

Barcelona nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Antuan Grizman dhe është gati të paguajë klauzolën prej 120 milionë eurosh të sulmuesit. Francezi është lojtari më i paguar i Atletikos së Madridit, me të cilët i përfundon kontrata në vitin 2023.…

Ka akord, 120 milionë për “bombën” e Barcelonës!

Barcelona nuk e ka ndërmend të ndalet të përforcohet. Eliminimi që i bëri Liverpuli në Champions i ka bindur drejtuesit që duhet me çdo kusht të transferojnë Antuan Grizman. Verën e shkuar ata e tentuan francezin dhe ishin gati të paguanin…

Grizman me ekip të ri, zyrtarizimi duket çështje kohe!

Fundi i sezonit po afrohet dhe ekipet po përgatiten për merkaton e verës, ku pritet të ketë shumë lëvizje të bujshme. Një prej emrave që është diskutuar është Antuan Grizman, i cili njësoj si një vit më parë, po përflitet për një kalim te…

Simeone: Vendi i dytë nuk vlen? A e dini me kë luftojmë?

Atletiko Madrid do ta mbyllë sezonin aktual pa asnjë trofe, me madrilenët që kanë mbetur jashtë Championsit dhe Copa del Rey, ndërsa në kampionat renditen në vendin e dytë. Lidhur me këtë çështje, Diego Simeone ka reaguar ndaj mediave,…

Mbushet kupa, Atletiko nxjerr në shitje sulmuesin

Diego Kosta ka qenë totalisht një dështim këtë sezon për Atletikon, ku mjafton të përmendim kartonin e kuq të marrë në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit ndaj Barclonës në “Camp Nou”. Spanjolli ka dhënë shumë pak për madrilenët, për…

Kapiteni drejt largimit? Dy alternativa për Lorenco Insinjen

Lorenco Insinje po tundohet nga ideja për të provuar një eksperiencë të re. Kapiteni i Napolit dëshiron që të luftojë për fitimin e trofeve dhe mund të ndërrojë ambient në fund të sezonit. Dy janë klubet që interesohen për shërbimet e…