Tjetër largim nga Atletiko, mbrojtësi rikthehet në shtëpi

0

Filipe Luis është larguar nga Atletiko Madrid. Brazilianit i përfundoi kontrata në verë dhe palët vendosën të mos vazhdonin bashkëpunimin.

33-vjeçari është rikthyer në vendlindje dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Flamengon. Mbrojtësi i majtë ishte pjesë e “colchoneros” prej vitit 2014. Një sezon u transferua tek ekipi i Çelsit përpara se të rikthehej sërish në Madrid.

Së fundi ai fitoi Kupën e Amerikës me kombëtaren e tij, me të cilët ka shënuar dy gola në 44 ndeshje të zhvilluara. Lajmi është zyrtarizuar edhe nga Atletiko Madrid. Filipe Luis e mbylli aventurën me spanjollët me 333 ndeshje të zhvilluara dhe 8 trofe të fituar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.