Zyrtare | Atletiko “plaçkitet”, mesfushori largohet për 70 milionë euro

0

E ardhmja Rodri Hernandez është në Angli. Mesfushori nuk është më një lojtar i Atletiko Madrid. Mançester Siti ka paguar klauzolën prej 70 milionë eurosh të 23-vjeçarit lajm ky që është bërë i ditur nga klubi madrilen.

Për spanjollin pati interes dhe nga Bajerni i Mynihut, por destinacioni i tij do të jetë Premier Liga. Pep Guardiola ka arritur ta bindë Rodrin të bashkohet me “qytetarët” dhe kështu do të ndodhë.

Rodri

Te kampionët e Anglisë, Rodri do të zëvendësojë brazilianin Fernandinjon, i cili vitin e ardhshëm pritet të mos e nisë më nga minuta e parë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.