Kutinjo do një zgjidhje finale, refuzon anglezët

Vendimi i brazilianit

VIDEO | Shumë klas dhe saktësi, De Jong ndaj Arsenal ishte “zjarr”

Barcelona e ka blerë vetëm këtë verë, por De Jong duket sikur është rritur në “Camp…

Pepe: Me Ozil do të jem perfekt, ja pse zgjodha Arsenalin

Nikolas Pepe është blerja rekord e Arsenalit, me “Topçinjtë” që i paguan Lilës plot 72 milionë…

VIDEO | Arsenali triumfon në Francë, vërshëllima për Mustafin

Arsenalit i është dashur ndihma e penalltive për të fituar ndaj francezëve të Anzher. Koha e…

“Pepe te Arsenali? Do ta dominojë Premier Ligën!”

Arsenal është duke kompletuar lëvizjen më të bujshme të verës në Premier Ligë. Londinezët janë shumë…

Munguan kundër Lionit, Arsenali sqaron situatën e Ozil-Kolasinaç

Arsenal u paraqit në ndeshjen e vlefshme për “Emiratës Cup” ndaj Olimpikut të Lionit pa Mesut…

Xhaka: Sebajos lojtar klas, krenar që jam kapiten i Arsenalit

Granit Xhaka me shumë gjasa do të jetë lideri kryesor i Arsenalit këtë sezon, me mesfushorin…

Emeri e thotë hapur: Pepe shumë pranë, duam dhe tre futbollistë

Arsenali u mposht nga Lioni 1-2 në takimin e sotëm miqësor dhe duket qartë se “Topçinjtë”…

VIDEO: Arsenali shkëlqen një pjesë, Lioni i rrëmben trofeun e shtëpisë

Arsenali dhe Lioni u përplasën sot në një ndeshje miqësore në “Emirates Stadium”. Ndeshja u mbyll…

Arsenali sërish në hall, gjendet një kufomë në shtëpinë e mesfushorit!

Arsenali po kalon një situatë të çuditshme. Sulmi me thika ndaj dyshes Ozil-Kolashinaç i ka trembur…

Blerja rekord e Arsenalit, zbulohen detajet e kontratës së Pepe

Nikolas Pepe është lojtar i Arsenalit, mungon vetëm zyrtarizimi nga ekipi anglez. Siç raportojnë të gjitha…

Lila pranon ofertën, Pepe drejt Premier Ligës

Nikolas Pepe është emri që po dikton merkaton e ditëve të fundit. 24-vjeçari është një nga…

E padëgjuar! Nikolas Pepe ka akord paraprak me katër klube

Nikolas Pepe është një nga diamantet e mbetura në merkato, që akoma nuk e ka vulosur…

Sebajos te Arsenali, Zidan shpjegon arsyet e transferimit

Dani Sebajos është larguar nga Madridi për të zbarkuar te Arsenali, ku do të luajë sezonin…

Atentati ndaj Ozil e Kolasinaç, ja i gjithë skenari

Mesut Ozil dhe Sead Kolashinac rrezikuan jetët e tyre ditën e djeshme kur dy persona të…

VIDEO | Momente tmerri për Ozil, Kolashinac e mbron nga grabitësit e armatosur

Mesut Ozil ra pre e një grabitjeje të ndodhur ditën e sotme në Londrën veriore. Futbollisti…

Goditja e radhës, një “gjigant” francez i bashkohet Arsenalit

Arsenali ia ka dalë të fitojë duelin e merkatos me “fqinjët” e Totenhem duke siguruar firmën…

Zyrtare | Arsenal prezanton ardhjen e yllit spanjoll

"Topçinjtë godasin në merkato. Klubi anglez ka prezantuar afrimin e fundit

Selltik zyrtarizon mbrojtësin e ri, tashmë Tierni-Arsenal është autostradë

Hatem Abd Elhamed është mbrojtësi më i ri i Selltikut. 28-vjeçari vjen nga izraelitët e Hapoel…

Arsenali ka ngecur, Bajerni gati t’i rrëmbejë objektivin e verës

Arsenali duket se është i destinuar të mos firmosë me Uillfred Zaha. Ylli i Kristal Palas…

Arsenali kërkon sulmues, troket në dyert e Juves

Arsenali ka arritur akordin me Real Madrid për transferimin e Dani Sebajos në Londër. “Topçinjtë” nuk…

Mes dashurisë dhe prestigjit, Alaba duhet të zgjedhë

E ardhmja e David Alaba të Bajerni prej ditësh është vënë në dyshim. Mbrojtësi kërkohet nga…

Ozil kundër së kaluarës: Jam madrilen prej idhullit tim

Mesut Ozil la Realin e Madridit për t’u transferuar tek Arsenali në verën e vitit 2013.…

Takim me dy idhuj kuqezinj, talenti i Fiorentinës tregon emocionet

Mesfushori shqiptar i Fiorentinës Erald Lakti pati shansin të takonte Granit Xhakën dhe Shkodran Mustafin në…

“Dridhen” Obamejang-Lakazet, një talent po çmend trajnerin Emeri

Është vetëm 20-vjeç dhe po bën trajnerin Unai Emeri me dhimbje koke. Edi Nketiah, një produkt…

VIDEO | Arsenalin e nderojnë talentet, Nketia befason me dopietë

Ndeshje e shkëlqyer për talentin me origjinë ganeze

Krisja Ozil-Emeri, gjermani jep versionin e tij

Mesut Ozil sezonin e kaluar ishte hija e vetvetes me Arsenalin. Mesfushori nuk arriti të lërë…

Diamanti i Juves drejt largimit, e kërkojnë në Premier

Prej kohësh qarkullon opinioni se Juventusi është klubi më i kompletuar në Evropë. Por kur mendon…

Junajtid në merkato, 70 mln euro për pasuesin e Lukakut

Me ikjen e paevitueshme të Lukakut, Junajtid mbetet vetëm me Rashford në majën e sulmit. Belgu…

Arsenal merr vrull, marrëveshje e kryer me madrilenin

Aresenal është gati të zyrtarizojë prurjen më të re. Dani Sebajos së shpejti do të veshë…

Kosielni i bën nder Xhakës, klubi gati ta gradojë

Granit Xhaka e ka provuar në jo pak raste të veshë shiritin e kapitenit te skuadra…

VIDEO | Bajerni e nis me humbje në SHBA, fitorja i takon Arsenalit

Bajerni i Mynihut ka humbur takimin e parë të turneut miqësor “International Champions Cup” që zhvillohet…

Arsenal fiton derbin e merkatos, “rrëmben” dy objektivat e Totenhemit

Arsenal-Totenhem është një ndër derbet më të zjarrta të Londrës. Tifozeritë urrehen me njëra-tjetrën dhe rivaliteti…

Spastrimet te Reali, një “Galaktik” përfundon në Premier

Real Madridit i duhet të gjejë një skuadër për Sebajos, ku mesfushori ta aktivizohet rregullisht dhe…

Prapaskena me Benaser, ja si Arsenali mund t’ia vidhte Milanit

Ismael Benaser është lojtari më i ri i Milanit. Këto të fundit paguan 16 milionë euro…

VIDEO | Arsenali e nis mbarë sezonin, debuton me gol talenti brazilian

Arsenali ka mposhtur 3-0 në miqësore ekipin e Kolorado Rapids, takim i zhvilluar në Amerikë në…

Garë e ashpër për shokun e Runit, PSG e Sevija “dhëmb për dhëmb”

Lusiano Akosta është ylli, që ka mrekulluar ekipet evropiane. Argjentinasi aktivizohet në kampionatin amerikan në një…

Të gjithë duan Dani Alvesh, projektohet kalimi në Premier

Dani Alvesh është një lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me PSG-në. Braziliani udhëhoqi kombëtaren…

Befason Arsenali, ofertë 70 milionë euro për yllin e Ligue 1

Raportimet më të fundit nga Anglia pohojnë se Arsenali ka bërë një ofertë zyrtare për yllin…

Zijesh do transferimin tek Arsenali, klubi anglez vendos

Hakim Zijesh regjistroi një sezon të shkëlqyer me Ajaksin, ku bëri paraqitje shumë të mira si…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online