VIDEO | Stjuarti kapet me lojtarët e Aston Vilës, arrestohet nga policia

0

Derbi i qytetit të Birmingemit midis Birmingem Sitit dhe Aston Vilës nuk kaloi pa incidente. Gjatë pjesës së parë një tifoz u fut në fushën e lojës dhe godite me grusht futbollistin e Aston Vilës (lexo këtu), Xhek Grealish, i cili si për ironi të fatit shënoi më pas golin që i dha fitoren skuadrës së tij.

Mirëpo, një tjetër incidentit interesat ishte ai gjatë festimit të golit të anglezit. Futbollisti shkroi pranë tribunës ku po qëndronte tifozeria e Aston Vilës. Një stjuart në moshë të thyer u munda ta mbante lojtarin, duke mos e lejuar të kalonte më shumë takimin rrethues, por më pas i njëjti stjuart fillon të kapet me duar me disa lojtarë të Vilës. Forcat policore e të gjendura pranë menjëherë e shoqërojnë personin në fjalë jashtë stadiumit.

 

Fatmirësisht historia ka një fund të lumtur. Pak minutave më vonë kamerat filmojnë përsëri stjuartin, pra mesa duket se autoritet e rendit kanë treaguar mëshirë duke shmangur arrestimin e tij.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.