Profecia e Runit: Ja kush do të ma kalojë!

0

Uejn Runi e kishte mbyllur me Kombëtaren e Anglisë që në 2017, por vetëm dje u organizua ndeshja përshëndetëse për të. Ish-sulmuesi i “Tre Luanëve” u përshëndet për të fundit herë si një lojtar i përfaqësueses në stadiumin e tij.

Runi është shënuesi më i mirë në historinë e Kombëtares së Anglisë, megjithatë vetë lojtari i DC Junajtid është i bindur se Herri Kejn do e thyejë rekordin e tij. Kapiteni aktual i Anglisë është 34 gola larg Runit, por është 8 vite më i ri se 33-vjeccari. Runi realizoi në 120 ndeshje me Anglinë 53 gola.

“Ishte një emocion i madh për mua dhe familjen time që të përshëndetesha me tifozët. I thash Kejnit që ai do të ma thyej rekordin e golave të shënuar. Më mirë që nuk shënova në këtë ndeshje, pasi do të kishte diskutim nëse do të llogaritje dhe goli ndaj SHBA-së, ndaj më mirë që është kështu.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online