Browsing Tag

AC Milan

Benaser: Milani nuk refuzohet kurrë, gati të jap 2000%

Milani po ndërton një ekip me djem të rinj dhe me shumë perspektivë. “Gladiatori” i radhës që zbarkon në “San Siro” është Ismael Benaser. 21-vjeçari ka dhënë një intervistë për kanalin zyrtar të kuqezinjve, ku ka treguar arsyen pse zgjodhi…

Ulvs “bastis” Milanin, pas Kutrones synon një mesfushor

Ulvs dëshiron të krijojë një skuadër sa më konkurruese. Për ta bërë këtë ata kanë zgjedhur të “bastisin” Milanin. Patrik Kutrone u largua vetëm para pak ditësh te klubi anglez në këmbim të 22 milionë eurove. Horge Mendesh nuk ndalet me kaq,…

Korrea te Milani? Veprimi i agjentit tregon shumë

Milani është i vendosur për të nënshkruar me Anhel Korrean. Argjentinasi është objektivi më i madh i Maldinit dhe Boban. Pas ardhjes së Leao dhe Duarte, radha është të përqëndrohen të gjitha forcat në blerjen e yllit argjentinas. Mediet…

Milani nuk mbahet, blerja e radhës mbërrin në Malpensa

Milani ka nisur të lëvizë fuqishëm në merkato. Kuqezonjtë kanë arritur marrëveshjen me Flamengon për të transferuar qendërmbrojtësin Leo Duarte. Braziliani është një nga më të mirët në kampinatin e vendit të tij. 23-vjeçari është…

Xhampaolo: S’më intereson rezultati, skuadra luajti mirë

Humbja 1 – 0 ndaj Benfikës nuk e ka shqetësuar aspak trajnerit e Milanit, Marko Xhampaolo. Në intervistën e dhënë në fund të takimit, tekniku italian vlerësoi lojën e skuadrës së tij dhe u shpreh i kënaqur me punën e bërë gjatë javëvë të…

E kryer | Milani siguron transferimin e yllit brazilian

Pas suksesit me ardhjen e Lukas Paketas, Milani ka arritur marrëveshjen për transferimin e një tjetër talenti seleçao. Kuqezinjtë janë pranë mbylljes së transferimit të Leo Duarte. Talenti aktivizohet me Flamengon. Italianët do të paguajnë…

Surprizon Milani, ndjek nga afër sulmuesin e Rejnxhërsit

Andre Silva, Kristof Piatek, Patrik Kutrone dhe Fabio Borini janë vetëm disa nga lojtarët që trajneri Xhampaolo mund të përdorë në majë të sulmit te Milani. Megjithatë, kjo merkato do të ndryshojë shumë gjëra. Andre Silva është me valixhe…

Të pafat te Milani, blerja e bujshme mbyll fazën përgatitore

Milani po kryen fazën pregatitore, por vjen një lajm tepër negativ në kampin kuqezi. Teo Hernandez ka dalë nga fusha e lojës pas një problemi në kyçin e këmbës. Akoma nuk ka një lajm zyrtar rreth mungesës së tij, por sipas raportimeve të…

VIDEO | Vendos goli i Goreckës, Milani humbet miqësoren

Bajerni i Mynihut ka mundur 1 – 0 Milanin në miqësoren e zhvilluar ditën e djeshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Goli i mesfushorit Gorecka i dha fitoren kampionëve të Gjermanisë. Trajneri i Milanit, Marko Xhampaolo, hodhi në fushë…

Ndahet me shokët, sulmuesi kuqezi niset drejt Francës

Vjen shitja e parë për Milanin këtë verë. Siç është raportuar edhe më parë, Andre Silva do i bashkohet Monakos. Sipas “Calciomercato”, sulmuesi është nisur drejt pricipatës franceze për të mbyllur të gjitha proçedurat e më pas për t’iu…

Milani akord me yllin argjentinas, nis negociatat me Atletikon

Sulmi i Milanit pritet të pësojë një revolucion dhe një afrim i madh është shumë pranë. Së fundmi njoftohet se Anhel Korrea me shumë mundësi do të jetë ylli i ri në “San Siro”. Sipas “TYC”, 24-vjeçari ka arritur marrëveshje mbi termat…

Kutrone “kurbani” i parë, Milani bën gati blerjen rekord

Skuadra e Milanit nuk ka qenë shumë aktive në merkato. Megjithatë, periudha e transferimeve s’do të mbyllet pa një blerje “big” te skuadra nga Milani. Sipas “Sky Sports”, përfaqësuesit e klubit po negociojnë blerjen e argjentinasit të…

Milani me plan të qartë, i rrëmben mbrojtësin Juventusit

Milani është në kërkim të një partneri të denjë për Romanjolin në qendër të mbrojtjes. Duke parë zhvillimet e fundit zgjidhja e dyshes Maldini-Boban kalon nga Juventusi. Bardhezinjtë sapo zyrtarizuan Matijs De Ligt për plot 75 milionë euro.…

Agjenti i Depaj në “Casa Milan”, ja çfarë u bisedua

Milani po mundohet të ndërtojë një skuadër cilësore me aq hapësirë financiare sa i lejohet. Paolo Maldini dhe Boban po tregohen tepër aktivë, duke biseduar me agjentë lojtarësh mbi mundësinë e afrimit të disa prej klientëve të tyre. Takimi…

Prapaskena me Benaser, ja si Arsenali mund t’ia vidhte Milanit

Ismael Benaser është lojtari më i ri i Milanit. Këto të fundit paguan 16 milionë euro për ta sjellë të riun në “San Siro”. Mesfushori ka bërë paraqitje shumë të mira me Empolin gjatë gjithë sezonit të kaluar dhe po impresionon me Algjerinë…

Milan troket te Juventusi, synohet huazimi i mbrojtësit

Qendërmbrojtësi turk Merih Demiral u zyrtarizua pak ditë më parë si lojtari më i ri i Juventusit. Kampionët e Italisë paguan 18 milionë euro për të bërë të tyrin të riun turk, i cili ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare. Megjithëse,…

E kërkon Leonardo te PSG, reagon ylli i Milanit

Lukas Paketa ka vetëm gjashtë muaj që ka zbarkuar në Milano, por e ardhmja e tij në është vënë në dyshim. Fantazisti ka treguar një nivel mjaft të mirë në “San Siro”, duke shfaqur interesin e disa klubeve të mëdha. Drejtuesit e PSG janë më…

“Jam shumë i gëzuar, falë Milanit jam burrë”

Xhanluixhi Donaruma është një prej lojtarëve më të përfolur në merkato te skuadra e Milanit. Gardiani kërkohët me ngulm nga PSG, që janë të gatshëm të hapin “thesin” për djaloshin. Gjithsesi, drejtuesit e Milanit ndryshe nga më parë nuk…

Zyrtare | Milani njofton blerjen e radhës

Pas Teo Hernandes, Milani ka prezantuar një tjetër blerje. Rade Kruniç është lojtari më i ri që zbarkon në Milano. Boshnjaku ishte një objektiv primar i kësaj merkatoje. Për të Milani është interesuar që në fillimin e merkatos dhe më në…

Lapadula ikën nga Xhenoa, mbetet në Serie A

Xhenoa ka arritur ta përforcojë skuadrën me disa lojtarë cilësorë si Zapata, Gumus apo Barreka. Megjithatë, klubit italian i duhet të largojë disa futbollistë për të ulur barrën e rrogave. Ish-sumuesi i Milanit, Xhanluka Lapadula është një…

Gjithçka për Veretut, Milani ka një propozim interesant

Xhordan Veretut është objektivi i radhës në Milano dhe të gjitha organizmat e klubit janë përqëndruar për të bindur Fiorentinën të lërë të lirë francezin. Klubi nga Firence ka javë që bën rezistencë, duke mos pranuar asnjë ofertë.…

Kutrone është në shitje, por ka një problem të madh

Milanit i duhen hyrje në llogari për të eliminuar totalisht problemet me UEFA-n. Patrik Kutrone është nxjerrë në shitje nga Boban e Maldini për të gjeneruar të ardhura. Ata kërkojnë të paktën 25 milionë euro për të lënë të lirë sulmuesin,…

Olmo i shkel syrin Milanit: Momenti për ndryshim

Dani Olmo është një nga talentet më të mëdhenj të gjeneratës së re të Spanjës. 21-vjeçari i rritur në “La Masia” dhe transferuar më pas në Kroaci te Dinamo e Zagrebit ka mrekulluar gjithë klubet e mëdha evropiane. Barcelona, Junajtid, Milan…