Lorenco “fluturon” në Misano, rivalët shumë larg

0

Janë mbyllur provat zyrtare të Garës së Misanos në MotoGP. Horge Lorenco ka regjistruar kohën më të shpejtë, duke siguruar “pole position” dhe nesër do të niset nga vendi i parë.

Mbas spanjollit të Dukatit renditen Xhek Miler dhe Maverik Vinjales. Andrea Doviciozo renditet i katërti, Mark Markez një vend më poshtë, ndërsa Valentino Rosi do të niset nga pozicioni i shtatë.

Lorenco u tregua i shkëlqyer gjatë provave të GP të San Marinos dhe regjistroi kohën 1’31’629. Xhek Miler u rendit i dyti me Dukati Pramak. Prova fantastike për 23-vjeçarin australian, ndërsa Vinales i Jamahas kompleton podin e nisjes.

Gara e nesërme nis në orën 14:00 dhe pritet një garë e bukur dhe me rivalitet të madh.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.