MotoGP: Doviciozo e mbyll me fitore, shiu nxjerr jashtë Markezin dhe Rosin

0

Sot është zhvilluar gara e fundit në MotoGP për këtë sezon. Andrea Doviciozo ka arritur të fitojë çmimin e madh të Valencias në një garë, që u ndërpre dhe u shoqërua me shira të rrëmbyeshëm. Vendi i dytë në kampionat për pilotin italian të Dukatit, i cili e mbyll një vend sipër Valentino Rosit.

Pas tij janë renditur Aleks Rins i Suzukit dhe Pol Espargaro i KTM. Mark Markez, kampioni i botës, është rrëzuar, por nuk ka qenë i vetmi. Jashtë garës kanë përfunduar dhe dy pilotët e Jamahës: Valentino Rosi dhe Maverik Vinjales.

Kjo ishte gara e fundit për këtë sezon, ndërsa çështje e titullit ishte zgjidhur kohë më parë me Mark Markezin e Hondës, i cili fitoi titullin e pestë në karrierë.

Renditja e garës së Valencias

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online