Doviciozo befason Markezin, Valentino Rosi i dyti

0

Në Çeki provat zyrtare ishin një spektakël i vërtetë dhe në fund skena i ka takuar Andre Doviciozos, i cili u rendit i pati me Dukatin e tij. Vetëm dy të dhjetat më i shpejtë se bashkatdhetari i tij Valentino Rosi, i cili u rendit i dyti.

Doviciozo arriti të thyejë kohën e Mark Markez në fund dhe të sigurojë “pole position” për garën e Brno që zhvillohet nesër. Për pilotin italian ky ishte poli i parë sezonal, ndërkohë që për herë të fundit renditej në këtë pozicion në vitin 2016 në garën e Malajzisë.  Markez ndërkohë e mbylli i treti.

Punë e mirë nga Dukati, që në pozitën e katërt do të ketë edhe pilotin tjetër Horge Lorenzo.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.