VIDEO | Aksident i frikshëm i Lorenzos, spanjolli rrezikon dy muaj jashtë

Piloti spanjoll Jorge Lorenzo nuk do të marrë pjesë në garën e Asenit në Holandë dhe me shumë mundësi as në Gjermani javën e ardhshme. 32-vjeçari humbi kontrollin e motorit gjatë provave të lira dhe ka pësuar një dëmtim në vertebër.

Gjatë përkuljes për të marrë kthesën mjeti nuk ka arritur fërkimin e duhur me asfaltin dhe ka dalë jashtë pistës, me pilotin që përfundoi duke u rrotulluar disa herë në ajër. Katalanasi po perjeton një periudhë aspak të mirë në karrierën e tij.

Dëmtimet nuk i ndahen dhe ambientimi me motorrin e ri po ndodh shumë ngadalë. Pas vizitave në qendrën spitalore, ekzaminimet e para sinjalizojnë se Lorenzo mund të mungojë rreth dy muaj. Një lajm shumë i keq, që e përjashton spanjollin nga çdo objektiv sezonal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online