Triumfon Doviciozo, ndizet gara për titull

Andrea Doviciozo ka fituar Çmimin e Madh në Silverston, duke lënë pas dy Jamahat e Maverik Vinjales dhe Valentino Rosit. Që në nisje, Rosi mori kryesimin, duke lënë pas Markez, që u nis i pari. Rrëshqiti në vendin e katërt Kraçlou, para dy Dukatëve të Doviciozos dhe Lorencos. Në xhiron e dytë Vinjales rriti ritmin dhe parakaloi Markezin, ndërsa Doviciozo kaloin Kraçloun dhe mori vendin e katërt. Në mesin e garës Doviciozo parakaloi edhe Markezin, por nuk u ndal me aq, duke kaluar edhe Vinjales dhe duke vënë në shënjestër Doktor Rosin.

Pesë xhiro nga fundi erdha befasia: problem teknik për Hondan e Mark Markezit, me spanjollin që u detyrua të braktiste garën. Tre xhiroi nga fundi Doviciozo sulmoi dhe parakaloi Rosin, i cili më pas u parakalua edhe nga Vinjales.

SILVERSTON

1 Andrea DOVICIOZO

2 Maverick VINJALES +0.114

3 Valentino ROSI +0.749

4 Kal KRAÇLOU +1.679

5 Horge LORENCO +3.508

6 Johan ZARKO +7.001

7 Dani PEDROSA +10.944

8 Skot REDING +13.627

9 Aleks RINS +15.661

10 Alvaro BAUTISTA +25.279

 

RENDITJA E BOTËRORIT

  1. Andrea Doviciozo ITA Ducati Team 183 pikë
  2. Mark Markez SPA Repsol Honda (RC213V) 174
  3. Maverick Vinjales SPA Movistar Yamaha (YZR-M1) 170
  4. Valentino Rosi ITA Movistar Yamaha (YZR-M1) 157
  5. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda (RC213V)
  6. Johann Zarko FRA Monster Yamaha Tech3 (YZR-M1) 109
  7. Horge Lorenxo SPA Ducati Team (GP17) 90
  8. Kal Kraçlou BR.M LCR Honda (RC213V) 89
  9. Jonas Folger GJER Monster Yamaha Tech3 (YZR-M1) 77
  10. Danilo Petruçi ITA Octo Pramac (GP17)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online