MotoGP | Markez nuk e ndal askush, spanjolli triumfon në Gjermani

0

Çmimi i madh i Gjermanisë nuk ka dhuruar surpriza. Gara e Sachsenring është fituar nga Mark Markez. Spanjolli i Hondës u nis i pari dhe dominoi garën, siguroi fitoren e dhjetë në Botëror, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt titullit kampion.

Në vend të dytë u rendit Maverik Vinjales, i cili konfirmon formën e mire që po kalon. Podi u kompletua nga Crutchlow, ndërsa më pas vijnë dy motorët Dukati të Petruçit dhe Doviciozos. Vetëm vendi i tetë për Valentino Rosin.

Markez vazhdon të kryesojë renditjen e përgjithshme me 185 pikë, i ndjekur nga Andrea Doviciozo me 127 pikë dhe Danilo Petruçi me 121 pikë. Gara e radhës do të zhvillohet në Asen të Holandës me datë 30 korrik.

Renditja e përgjithshme
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.