Moto GP/ Spektakël në San Marino, Markez kap kreun

0

Mark Markez ka fituar Çmimin e Madh të San Marinos, pas 28 xhiroxh të zhvilluara në një cirkuit mjaft të ndërlikuar nga shirat e orëve para garës. Befasia e parë erdhi nga Lorenco, sepse Dukati i tij u rrëzua pas një fillimi perfekt, duke i hapur rrugë në krye Danilo Petruçit.

Megjithatë, Mark Markez pas tij kishte një ritëm spektakolar dhe arriti të kryente parakalimin, duke prerë i pari finishin.

Në vendin e tretë Andre Doviciozo, i cili tashmë është kapur në krye nga Markez: të dy kanë nga 119 pikë, duke e bërë Botërorin më spektakolar se kurrë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online