Përvoja në Ukrainë nuk shkoi siç pritej, Enur Totre do të transferohet te klubi i njohur shqiptar

0

Enur Totre ishte një nga elementët më të dalluar sezonin e shkuar te Tirana. Mesfushori shqiptar ngriti me duart e tij titullin kampion në “Abissnet Superiore” dhe më pas siguroi një kontratë me Vroskla Poltavën në Ukrainë, atje ku luan së bashku me Taulant Seferin.

Por përvoja e tij në Ukrainë nuk po shkon aspak ashtu siç mund ta kishte pritur. Hapësirat mungojnë, prandaj Totre ka vendosur të ndryshojë fanellë këtë  merkato dimërore. “Supersport”-i raporton se mesfushori do të kthehet atje ku nisi karrierën, te Shkëndija. Palët kanë rënë dakort për një huazim 6 mujor de zyrtarizimi është çështje ditësh./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.