VIDEO/ Ballkani nuk lë vend për surpriza, Korenica dhe një supergol i Trashit i japin fitoren

Ballkani është pranë përsëritjes së historisë. Klubi nga Suhareka ka mposhtur Linkoln Red Impsin me rezultatin 2-0, duke mos lënë vend për surpriza në ndeshjen e parë të turit të tretë të Ligës së Konferencës.

Goli i parë u shënua në minutën e 60, kur Korenica e kaloi topin pas shpinës së portierit kundërshtar. Vetëm 2 minuta më vonë erdhi edhe goditja e radhës për skuadrën nga Gjibraltari. Lorenc Trashi shkarkoi të majtën e tij nga jashtë zone, duke shënuar një gol spektakolar, që vulosi fitoren e Ballkanit. Tashmë ekipi i Ilir Dajës është vetëm një hap larg “play off”-it./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

FC Ballkani 2-0 Lincoln – Lorenc Trashi 62′