Drita largohet me krenari nga Europa, kampionët e Çekisë kishin e nevojën e shtesave për të siguruar kualifikimin

Klubi i Ditës është larguar me krenari nga Europa. Pas barazimit 0-0 në transfertë kundër Viktorias së Plzenit skuadra nga Kosova ka bërë një tjetër paraqitje dinjitoze në shtëpi. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 76, kur Durosinmi kaloi në epërsi polakët. Por fitorja nuk do të ishte aq e lehetë për Viktorian e Plzenit.

Krasniqi tundi rrjetën në minutën e 92-të, duke e dërguar sfidën në shtesa. Kampionët e Çekisë kanë siguruar kualifikimin në minutën e 23-të të kohës shtesë, kur Jirka tundi rrjetën nga pika e bardhë e penalltisë. Çekët kalojnë kështu në turin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës pas fitores 1-2, ndërsa Drita përfundon këtu rrugëtimin europian./Halit Delibashi-Sport Ekspres/