Browsing Tag

Serie B

Pëlqehet nga dy klube, Dermaku drejt Serie A

Kastriot Dermaku po zhvillon një sezon shumë të mirë me Kozencën në Serie B. Paraqitjet e qendërmbrojtësit të kombëtares kuqezi janë vënë re nga klube të Serie A. Bolonja dhe Torino interesohen për shërbimet e tij, por të parët janë në…

Memushaj motivon ekipin: Ja si rikthehemi në Serie A

Peskara do të ndeshet sot me Peruxhën në një ndeshje, ku në rast fitoreje skuadra e “delfinëve” mund të “blindojë” arritjen e një vendi në fazën play-off. Mesfushori shqiptar i Peskarës, Ledian Memushaj, ka dhënë një intervistë për “Il…

Peskara e pafuqishme, Memushaj disfatë nga ish-ekipi

Ledjan Memushaj ishte titullar për 90 minuta në sfidën që Peskara luajti në transfertë ndaj ish-ekipit të tij Beneventos, por nuk arriti ta ndihmonte ekipin e tij për të marrë pikë, pasi “delfinët” u mposhtën me shifrat 2-1. Një humbje,…

Specialisti i asisteve, Memushaj në krye të listës së Serie B

Ledian Memushaj vazhdon të jetë një ndër lojtarët që spikasin te skuadra e Peskarës. Kapiteni i “delfinëve” është ndër ata mesfushon që zotëron një sy të mprehtë për të gjetur hapësira në mbrojtjet e kundërshtarëve. Të gjithë e mbajmë…

FOTO | Memushaj shembull dhe jashtë fushave te Peskara

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Ledian Memushaj është një nga lojtarët më të mirë në Serie B, pasi me skuadrën e Peskarës po bën një sezon shumë të mirë. Aktualisht, Memushaj regjistron shtatë asiste në emrin e tij dhe…

Vjen shansi i dytë për Kastratin, Memushaj lë pas dëmtimin

Elhan Kastratit iu desh të priste tre muaj për të veshur sërish fanellën e Peskarës. Ish-portieri i Teutës, luajti në takimin e të dielës së kaluar, ku skuadra e tij u mund 2 – 1 në transfertën e Peruxhës. Sonte në orën 21:00 “delfinët” do…

Futbolli italian në “kaos”, pezullohet Seria B dhe C

Seria B këtë sezon nisi mes shumë polemikave, teksa kampionati, që normalisht ka 22 ekipe, e nisi sezonin me vetëm 19, pasi Avelino, Çezena dhe Bari u përjashtuan. Pas përjashtimit të klubeve federata vendosi që mos të zëvendësoj asnjë nga…

Zgjidhet problematika, Serie B nuk ndryshon formulë

Federata italiane e futbollit ka konfirmuar se nuk do të ketë ndryshime të formulës së kampionatit të Serie B për këtë edicion. Divizioni i dytë më i lartë në piramidën e futbollit italian enjte deri në fund të këtij sezoni me 19 skuadra.…

Kaos në Itali, gjykata pezullon Serie B

Vazhdon kaosi në Serie B. Divizioni i dytë i futbollit italian është pezulluar përkohësisht. Vendimi është marrë nga gjykata rajonale e Lacios. Kjo pauzë e kampionatit vjen si pasojë e ndryshimit të numrit të skuadrave nga 19 në 22, pas…

Fusha me probleme, Verona fiton në tavolinë

Në Itali nuk falin dhe ka qenë Kozenca që e ka pësuar. Më 1 shtator duhet të luante me Hellas Veronën, por ndeshja nuk u luajt për shkak të gjendjes së fushës. Tashmë janë mbledhur organet disiplinore dhe kanë vendosur. Gjykatësi…

Milani kërkon kolegun e Ndojit, “ankandi” sapo ka filluar

Në Serie B vit pas viti dalin talente që tërheqin interesin e klubeve të mëdha italiane. Emri më i fundit që po përflitet në mediet është ai i Sandro Tonalit. Djaloshi 18-vjeçar luan të Breshia, ku është kthyer në një ndër pikat kyçë të…