VIDEO | Romeo zgjohet në kohë, Verona prish ëndrrën e Çitadelës

0

Verona shkrumboi ëndrrën e Çitadelës për debutimin në Serie A. Në takimin e kthimit të finales së fazës “play-off”, vendasit zhvleftësuan fitore 2 – 0 të Çitadelës në takimin e parë dhe prenë biletën për në elitën e futbollit italian falë fitores me shifra 3 – 0 në stadiumin Bentegodi.

Zakanji zhbllokon takimin për Veronën në të 39-ën, ndërsa në të dytën situata tensionet dhe dy lojtarë të Çitadelës ndëshkohen me të kuqe. Avantazhi numerik ia bën më të thjeshtë Veronës, që më pas shënon dy gola e nokautit që e rikthejnë në Serie A pas vetëm një sezoni në B.

 

VERONA 3 – 2 ÇITADELA
Shënues: Zaçanji 27′, Di Karmine 69′, Laribi 83′

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.