Browsing Tag

Neymar

Në Spanjë lëshojnë bombën e radhës, akord Barça-Nejmar!

Nejmar dhe Barcelona kanë gjetur akordin dhe duket se kalimi i brazilianit në "Camp Nou" nuk është më një spekulim. Ditën e sotme në Spanjë raportojnë se katalanasit dhe braziliani kanë arritur akordin mes tyre dhe tashmë mbetet të bindet…

PSG “tremb” dy klubet spanjolle: Ja sa kushton Nejmar!

Barcelona dhe Real Madrid nuk heqin dorë nga Nejmar, ndërsa PSG ka reaguar. Drejtuesit e klubit francez kanë përcaktuar çmimin e sulmuesit brazilian. Sipas raportimeve të “Le Parisien”, PSG kërkon 300 milionë euro për kartonin e…

Nejmar apo Grizman? Suarez e shpreh qartë dëshirën e tij!

Nejmar apo Antuan Grizman? Kjo është dilema më e madhe e Barcelonës aktualisht, me katalanasit që janë në garë për të dy yjet. Kësaj çështje duket se i ka dhënë zgjidhje Luis Suarez. Sulmuesi i blaugranave, i cili ndodhet në grumbullim…

Akuzat për përdhunim, Nejmar kalon pesë orë në komisariat!

Rreth pesë orë është pyetur Nejmar në lidhje me akuzat për përdhunim. Braziliani i PSG-së ka mohuar çdo akuzë, duke theksuar se një ditë do të dalë e vërteta në shesh. Modelja Najila Trindade denoncoi sulmuesin për dhunë seksuale, ndërsa…

Nejmar apo Mbape? Perez bën zgjedhjen finale

Reali Madrid është në dyshim prej kohësh për të zgjedhur njërin midis Nejmar dhe Mbape. Të dy sulmuesit e PSG-së pëlqehen shumë dhe sigurimi i kartonit të njërit prej tyre nuk është aspak i thjeshtë, por klubi spanjoll ka vendosur. Sipas…

Barcelona kopjon Realin, tre futbollistë për yllin e PSG-së

Zërat e rikthimit të Nejmar te Barcelona janë shtuar së fundmi. Kampionët e Spanjës kanë nisur sulmin për yllin brazilian dhe kanë gati një ofertë tunduese për PSG-në. Jo para, por lojtarë. Plot tre të tillë. Sipas raportimeve të Mundo…

Bomba e merkatos, Barcelona me një plan befasues!

Nejmar Zhunior dhe Tomas Tuhel nuk kanë një raport të mirë dhe kjo gjë është kuptuar prej kohësh. Së fundmi gjithashtu mediat franceze raportuan se marrëdhënia mes ylli brazilian dhe trajnerit gjerman kishte prekur fundin dhe Nejmar dukej…

Plas te Brazili, Nejmarit i hiqet shiriti i kapitenit!

Brazili po përgatitet për “Copa America”, e cila starton në 14 qershor, teksa prej disa ditësh trajneri Tite ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve. Gjatë prezantimit të listës, trajneri tha se Nejmar kishte bërë një gabim dhe se do të…

E bujshme: Raport zero me trajnerin, ylli i PSG drejt largimit

Deklaratat e Kilian Mbape javën e shkuar në ceremoninë e çmimeve të futbollit francez, se largimi nga PSG është diçka e mundur, e ka dyzuar shumë ambientin në klubin parizien. Ende pa u mbyllur çështja Mbape, ditën e sotme “L’Equipe” ka…

E ardhmja e Nejmar dhe Mbape, Tuhel lëshon “bombën”

Trajneri i PSG-së, Tomas Tuhel nuk e ka mohuar që Nejmar dhe Kilian Mbape mund të largohen nga kampionët e Francës këtë merkato vere. Për të dy lojtarët, Real Madridi është gati të paguajë dhe zhvillime tepër interesante pritet të ndodhin…

Goditi tifozin, Nejmar mund të kthehet në… tetor!

Humbja e finales së Kupës së Francës solli zhgënjim dhe acarim nervash në kampin e PSG. Kampionët dështuan nga pika e penalltive dhe trofeu i dytë më i rëndësishëm shkoi në duart e Rene, që festoi gjatë me tifozët e saj. Nejmar nuk u…

VIDEO | Provokimi pas finales, Nejmar godet tifozin

Të shtunën në mbrëmje PSG humbi finalen e Kupës së Francës pas gjuajtjes së 11-metërshave ndaj Renës. Në atë takim u kthye në fushë nga minuta e parë Nejmar, pas disa muajsh mungesë për dëmtim. Braziliani dha një kontribut të madh, sepse…

Objektivi i Nejmarit, synon finalen e Kupës se Francës

Nejmar po kalon një periudhë të vështirë, ku ka që nga 23 janari i dëmtuar. Braziliani u dëmtua në ndeshjen ndaj Strasburgut në kupë dhe që atëhere nuk ka shkelur më në fushën e blertë. Periudha e rekuperimit të tij që llogaritur rreth 10…

Nejmar sherr me PSG, arsyeja është Dani Alvesh!

Nuk ka kurrë qetësi te PSG, klub ndër më të pasurit në planet, gjë që krijon edhe tension, sepse nuk po arrihen objektivat e klubit në Europë, përtej dominimit në Francë. Në një kohë që mbetet temë dite lufta mes klubit dhe mesfushorit…