Browsing Tag

Neymar

Nejmar apo Mbape? Perez bën zgjedhjen finale

Reali Madrid është në dyshim prej kohësh për të zgjedhur njërin midis Nejmar dhe Mbape. Të dy sulmuesit e PSG-së pëlqehen shumë dhe sigurimi i kartonit të njërit prej tyre nuk është aspak i thjeshtë, por klubi spanjoll ka vendosur. Sipas…

Barcelona kopjon Realin, tre futbollistë për yllin e PSG-së

Zërat e rikthimit të Nejmar te Barcelona janë shtuar së fundmi. Kampionët e Spanjës kanë nisur sulmin për yllin brazilian dhe kanë gati një ofertë tunduese për PSG-në. Jo para, por lojtarë. Plot tre të tillë. Sipas raportimeve të Mundo…

Bomba e merkatos, Barcelona me një plan befasues!

Nejmar Zhunior dhe Tomas Tuhel nuk kanë një raport të mirë dhe kjo gjë është kuptuar prej kohësh. Së fundmi gjithashtu mediat franceze raportuan se marrëdhënia mes ylli brazilian dhe trajnerit gjerman kishte prekur fundin dhe Nejmar dukej…

Plas te Brazili, Nejmarit i hiqet shiriti i kapitenit!

Brazili po përgatitet për “Copa America”, e cila starton në 14 qershor, teksa prej disa ditësh trajneri Tite ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve. Gjatë prezantimit të listës, trajneri tha se Nejmar kishte bërë një gabim dhe se do të…

E bujshme: Raport zero me trajnerin, ylli i PSG drejt largimit

Deklaratat e Kilian Mbape javën e shkuar në ceremoninë e çmimeve të futbollit francez, se largimi nga PSG është diçka e mundur, e ka dyzuar shumë ambientin në klubin parizien. Ende pa u mbyllur çështja Mbape, ditën e sotme “L’Equipe” ka…

E ardhmja e Nejmar dhe Mbape, Tuhel lëshon “bombën”

Trajneri i PSG-së, Tomas Tuhel nuk e ka mohuar që Nejmar dhe Kilian Mbape mund të largohen nga kampionët e Francës këtë merkato vere. Për të dy lojtarët, Real Madridi është gati të paguajë dhe zhvillime tepër interesante pritet të ndodhin…

Goditi tifozin, Nejmar mund të kthehet në… tetor!

Humbja e finales së Kupës së Francës solli zhgënjim dhe acarim nervash në kampin e PSG. Kampionët dështuan nga pika e penalltive dhe trofeu i dytë më i rëndësishëm shkoi në duart e Rene, që festoi gjatë me tifozët e saj. Nejmar nuk u…

VIDEO | Provokimi pas finales, Nejmar godet tifozin

Të shtunën në mbrëmje PSG humbi finalen e Kupës së Francës pas gjuajtjes së 11-metërshave ndaj Renës. Në atë takim u kthye në fushë nga minuta e parë Nejmar, pas disa muajsh mungesë për dëmtim. Braziliani dha një kontribut të madh, sepse…

Objektivi i Nejmarit, synon finalen e Kupës se Francës

Nejmar po kalon një periudhë të vështirë, ku ka që nga 23 janari i dëmtuar. Braziliani u dëmtua në ndeshjen ndaj Strasburgut në kupë dhe që atëhere nuk ka shkelur më në fushën e blertë. Periudha e rekuperimit të tij që llogaritur rreth 10…

Nejmar sherr me PSG, arsyeja është Dani Alvesh!

Nuk ka kurrë qetësi te PSG, klub ndër më të pasurit në planet, gjë që krijon edhe tension, sepse nuk po arrihen objektivat e klubit në Europë, përtej dominimit në Francë. Në një kohë që mbetet temë dite lufta mes klubit dhe mesfushorit…

Nejmar mbulohet në “ar”, çmenduri dhe një tjetër rekord

Nejmar është lojtari për të cilin është paguar më së shumti deri më sot për t'u transferuar. PSG i pagoi Barcelonës klauzolën prej rreth 230 milionë eurosh, por me francezët braziliani nuk po arrin të fitojë gjë në arenën ndërkombëtare.…

Shpërthen Nejmar: Turp!

"Kjo është e turpshme!", ka shpërthyer Nejmar, në lidhje me penalltinë që ka eliminuar PSG-n~ nga Champions League dhe ia mbyll sezonin me dështim për të tretin vit rresht. "Lejojnë 4 persona që nuk marrin vesh nga futbolli që të shohim…