Browsing Tag

Laci

Ftesë dhe këshilla për tifozët, Laçi ndez motorët

Laçi ka shpresa për të kaluar në turin e dytë në Europa League dhe do i provojë shanse që ka ditën e enjte. Sigurisht që bardhezinjtë e dinë se Anorthosis Fagamusta është një ekip cilësor dhe këtë e panë edhe në ndeshjen e parë të zhvilluar…

Laçi “ngre bunkerin” në Qipro

Laçi është gati të përballet me Anorthosis Fagamusta. Trajneri Besnik Prenga e kishte pranuar që shorti nuk kishte qenë bujar me ta, por gjithsesi do të provojnë shanset e tyre. Mungesa e vetme në këtë takim është ajo e Abdurrahman Fangajt,…

Laçi sfidon qipriotët, plani për ndeshjen e sotme

Laçi është gati të përballet me Anorthosis Fagamusta. Trajneri Besnik Prenga e kishte pranuar që shorti nuk kishte qenë bujar me ta, por gjithsesi do të provojnë shanset e tyre. Mungesa e vetme në këtë takim është ajo e Abdurrahman Fangajt,…

Nga avioni në fushë, Laçi sfidon lodhjen

Që ka qenë një udhëtim i lodhshëm nuk mohohet, por te Laçi janë munduar ta bëjnë sa më pak të tillë dhe lojtarët u akomoduan që të hënën në Korçë. Kjo për të qenë më pranë Selanikut, nga edhe ku bardhezinjtë fluturuan drejt Qipros.…

Një dilemë për Laçin, mbrojtësi nuk udhëton drejt Qipros

Laçi përballet ditën e enjte me skuadrën qipriote Anorthosis Famagusta dhe trajneri Besnik Prenga duhet t’i bëjë llogaritë pa mbrojtësin shkodran Abdurrahman Fangaj. 20-vjeçari nuk ka arritur të rikuperohet nga një dëmtim në kofshë, por…

Laçi drejt Ohrit, Partizani i lë kurbinasit në shtëpi

Laçi dhe Partizani janë dy ekipet shqiptare që do të marrin pjesë në Europa League së bashku me Luftëtarin. Ekipi i "demave" po zhvillon fazën përgatitore në Ohër, por ashtu siç ka ndodhur dhe me çdo ekip shqiptar që ka kryer përgatitjet…

Ndryshon plani për Laçi-Kastrioti, Luftëtari miqësore sllovene

Laçi nuk do të luajë në shtëpi kundër Kastriotit. Dy klubet kanë rënë dakord që takimi të luhet në Kamzë, kjo për shkak të reshjeve të shiut që kanë përfshirë vendin gjatë këtyre ditëve. E gjitha bëhet për të ruajtur fushën e Laçit në…

Mezani: Duhet kthesa sa më parë, gjyqtari gaboi te penalltia

Trajneri i Laçit Gentian Mezani foli për “Supersport” pas ndeshjes me Luftëtarin. Tekniku vlonjate komenton dhe aktivimin e Rexhinaldos, ku e veçon se nuk ka qenë një blof zhurma e ditëve të fundit. “I kam kërkuar lojtarëve që të mos…

Luftëtari fiton betejën ndaj Laçit, shkëlqen sulmi

Luftëtari ngjitet në vendin e katërt në Superiore, pas një suksesi me shumë rëndësi kundër Laçit. Përfundoi 2-1, një triumf me vlerë të dyfishtë për gjirokastritët, pasi përballë ishte një rival direkt për Europën. Bregu në fundin e…

Mezani dhe e vërteta rreth Rexhinaldos: Shumë gënjeshtra!

Ditën e djeshme sulmuesi i Laçit Rexhinaldo përfundoi në polici, për të kryer një denoncim për dhunë ndaj tij. Më pas sulmuesi afrikan nuk sqaroi se për çfarë bëhej fjalë dhe kush e dhunoi, ndërkohë që nuk u mor vesh nëse e kreu denoncimin…

Kupa e Shqipërisë, Skënderbeu përballë Flamurtarit

Është hedhur sot në ambientet e FSHF-së shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Skënderbeu kryesues do të përballet me “armikun” e madh të dekadës së fundit, Flamurtarin. Ndërkaq, sërish dy “armiq” përballë në çiftin tjetër,…

Uzuni: E rëndësishme të fitojmë, jo kush shënon

Myrto Uzuni i hapi udhë fitores në ndeshjen pas Laçit. Mesfushor fierak realizoi golin e tetë sezonal, por pas ndeshjes ai thekson se për të është e rëndësishme që skuadra të fitojë. “Po shprehem mirë në fushë pasi kemi lojtarë shumë…

Laçi fiton e arrin Kukësin, Kamza tani është në krizë

I mjafton Uzuni dhe Rexhinaldos Laçit që të marrë pikë të plota për të tretën ndeshje radhazi, këtë herë ndaj Kamzës. Në praninë e një numri të lartë tifozësh, kurbinasit shënuan suksesin e radhës në shtëpi dhe tani arrijnë Kukësin e vendit…

DIREKT/ Zhbllokohet sfida në Laç, realizojnë vendasit

Dy ndeshje shumë interesante në Lushnje dhe në Laç. Canka ka mundur që të shënojë dy herë në portën e Teutës, por durrsakët mundën që të ngushtonin diferencën falë një 11-metërshi, me Hilën që ishte protagonist. Në ndeshjen tjetër mes Laçit…

Laçi përmbys Lushnjen dhe konfirmohet si forca e tretë

Laçi ka arritur një fitore me shumë vlerë, pasi ka marrë maksimumin e pikëve në transfertën e Lushnjes . Edhe pse nuk ka qenë aspak e lehtë, pasi e gjetën veten në disavantazh. Ishte goli i Pepës që i dha të drejtën e festës vendasve, por e…

DIREKT/ Dzaria gjen golin, festë në Kukës

Në pjesën e dytë ende vijojn me rrjeta të paprekura ndeshja në Kukës, nërsa Kamza ka gjetur sërish golin me anë të Steafn Raçiç, i cili u aktivizua vetëm në 4 minuta para se te realizonte. 65' -  Maikon Eskerda ndali me dorë një top që…

Kapiteni Selmani qetëson Laçin: I marrim ndeshjet me radhë

Portieri i Laçit: Ishte një ndeshje e luftuar. Ne erdhëm për të fituar. Nuk flas për objektiva. Duhet të stërvitemi fort Futbolli është i bukur, pasi të përplas para fytyrës histori të vërteta frymëzimi. Për fatin tonë të mirë, Shqipëria…

Selmani: Pritjet e mia? Vetëm frytet e punës

Gentian Selmani është një nga lojtarët më të spikatur te Laçi. “Gardiani” edhe përballë Partizanit nuk u paraqit mjaft mirë. Selmani nuk ka marrë asnjë gol nga “demat” në takimet që ka pasur këtë edicion dhe ai shfaqet mjaft  i lumtur për…

Laçi para Teutës, mungon Sefgjini dhe kthehet Lushkja

Mbrojtësi i krahut të majtë është i skualifikuar, ndërsa futbollisti kavajas e ka lënë pas dëmtimin Laçi nuk ka pushuar, që ditën e djeshme bardhezinjtë kanë zbritur në fushën e blertë për të nisur nga puna për sfidën e së dielës me…

Laçi mahnit ndaj Luftëtarit, kualifikimi gati i sigurt

Laçi ka arritur që të hedhë një hap të sigurt drejt kualifikimit për në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Kurbinasit kanë arritur që të mundin në shtëpinë e tyre me rezultatin 3-0 skuadrën e Luftëtarit, duke marrë një rezultat shumë të…

Laç i cunguar, Eskerda lihet pushim

Kurbinasit kanë disa mungesa kundër Kamzës. Braziliani ende nuk ka kondicionin e duhur fizik Fitoret radhazi të vitit të kaluar janë arkivuar. Vendi i tretë për t’u ruajtur do punë, ndaj edhe te Laçi po punohet intensivisht për të…

Shtubina e mbyll vitin me ekip të ri, firmos për Laçin

Ndriçim Shtubina e mbylli para pak ditësh aventurën e shkurtër të Kukësi, duke u larguar me zhgënjim, pas gjysmë sezoni ku luajti pak dhe nuk pati mundësi të tregonte sa vlente. Ish-kapiteni i Vllaznisë pranoi pa bërë llafe ndarjen me…

Laçi në shifra, rekordmenët e minutave

Bardhezinjtë po bëjnë një sezon mjaft të mirë, teksa në ekip kanë edhe katër lojtarë të “paprekshëm” Laçi fitoi me Lushnjen 3-1 kundër Lushnjes, për të mbyllur në mënyrën më të mirë vitin 2017. Kanë qenë të shumtë ata që mund t’i kenë…

Laçi konfirmohet si “oazi” i të rinjve

Edhe Teuta e Vllaznia u besojnë lojtarë të rinj në moshë. Pak të rinj te Skënderbeu e Flamurtari, ndërsa Partizanit i ka mbetur ora te Bardhi  Blerim Jahaj Tetë lojtarë deri në 21 vjeç, të cilët po aktivizohen thuajse të gjithë…

Një foto sa 1000 fjalë, legjenda përballë së ardhmes

Të dielën në Laç kapitenë, për koincidencë, ishin dy portierët. Një foto e veçantë, për histori: nuk ka ndodhur kurrë që në Superiore të zbresin në fushë dy skuadra që jo vetëm i kanë portierët kapitenë, por edhe që njëri të jetë më i…

Formacion miks në Kupë, Mezani mendon për Vlorën

Kurbinasit e kanë të sigurt kalimin në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë dhe për nesër është menduar që të ruhen një pjesë e mirë e titullarëve  Vladimir Prenga Nga ndeshja në ndeshje Laçi po tregon se është një nga skuadrat më…

Mezani: S’ka asgjë të pamundur

Trajneri vlonjat thekson se Laçi do kërkojë maksimumin ndaj Skënderbeut, që kryeson kampionatin dhe s’ka pësuar ende asnjë humbje Vladimir Prenga Laçi është gati për Flamurtarin. Edhe pse nuk do të kenë mbështetjen e tifozëve,…

Uzuni: Penalltia na motivoi

Ishte pa dyshim njeriu i ndeshjes me penalltinë e fituar dhe asistin te goli i dytë. Myrto Uzuni duket se është zbulimi i Laçit këtë edicion. Pas ndeshjes për “Supersport” mesfushori foli për ndeshjen me Vllazninë, por dhe për edicionin në…

Mezani: Më pëlqen karakteri i skuadrës

Gentian Mezani i gëzohet fitores në Shkodër, ndërkohë që kërkon prej skuadrës së tij që të tregohet më e saktë para portës. Ai analizoi arsyet se pse Laçi luan më mirë jashtë, teksa në “Supersport” tha: “Jemi të kënaqur me rezultatin,…

 Laçi është mrekulli, Vllaznia errësirë totale

Laçi shkëlqen sërish dhe ka arritur që të përmbysë Vllazninë në shtëpi, në një ndeshje mjaft të bukur. Mes shumë rastesh dhe golash, kurbinasit kanë arritur që të marrin 3 prikë me shumë vlerë, duke fituar 2-1. Ishin vendasit që…

DIREKT/ Laçi përmbys Vllazninë

Kategoria Superiore – Java 13 E diel, më 3 dhjetor, ora 13:00 Vllaznia 1–1 Laçi Shënues: Hasani 6'/ Rexhinaldo 44' (penallti), Lushkja 87' GOLI 6’ – Një harkim nga e djathta shkon te Hasani që fluturimthi  godet dhe gjen rrugën e…

Laçi i plotë, edhe Ansi Nika me grupin

Vladimir Prenga Laçi nuk i është ndarë përgatitjeve, teksa menjëherë pas ndeshjes me Lushnjën për Kupë ekipi ka zbritur në fushën e blertë dhe të gjithë e kanë mendjen te ndeshja e kampionatit me Vllazninë në Shkodër.…

Laçi bën rotacion në Kupë

Laçi e ka fituar dy herë Kupën e Shqipërisë dhe dëshira është që ta fitojë sërish, pse jo edhe këtë sezon. Bardhezinjtë e drejtuar nga Gentian Mezani vijnë pas një humbjeje me Kukësin dhe morali normalisht nuk është i lartë si një javë më…

Mezani: Nuk doja lojë të bukur, por pikët

Trajneri i Laçit, Gentjan Mezani, ka mbetur i zhgënjyer nga humbja kundër Kukësit, në një sfidë ku Laçi luajti shumë mirë, por nuk diti të shënojë. Në fund pati edhe një penallti që nuk u pa nga arbitri, por Mezani nuk bën polemika. “Kam…