Talent dhe eksperiencë, njihuni me listat e ekipeve shqiptare në Europa League

UEFA ka publikuar sot të gjitha listat e lojtarëve të skuadrave që marrin pjesë në Europa League, kompeticion ku do të marrin pjesë tre ekipe shqiptare, Kukësi, Teuta dhe Laçi. Te të treja ekipet shqiptare, nuk ka shumë ndryshime nga sezoni i kaluar, përveç disa lëvizjeve gjatë kësaj merkato vere. Më poshtë, do të lexoni të gjithë lojtarët që do të përfaqësojnë tre skuadrat e Superiores në kompeticionin prestigjioz, Europa League.

LISTA E TEUTËS NË EUROPË
Portierë:
Isli Hidi, Bobi Çeleski
Mbrojtës: Rustem Hoxha, Blagoja Todorovski, Aleksandro Kuro, Tefik Osmani, Fabjo Beqja, Silvester Shkalla, Renato Arapi, Artan Jazxhi
Mesfushorë: Lansinet Sidibe, Ron Gashi, Florent Avdyli, Sherif Kallaku, Albano Aleksi, Xhonatan Lajthia, Arlind Kalaja, Ledio Beqja
Sulmues: Tomislav Bushiç, Darko Nikaç, Gerhard Progni, Lorenco Vila

LISTA E KUKËSIT NË EUROPË
Portierë: Stivi Frashëri, Ilir Avdyli, Jetmir Basha
Mbrojtës: Ylli Shameti, Edis Maliki, Tome Kitanovksi, Ardian Cuculi, Olsi Teqja, Simo Rrumbullaku, Bruno Lulaj, Toni Selimi
Mesfushorë: Besar Musolli, Vesel Limaj, Valon Ethemi, Arbër Çyrbja, Emiljano Musta, Eduart Rroca,
Sulmues: Vasil Shkurtaj, Markovanbasten Çema, Valdet Rama

LISTA E LAÇIT NË EUROPË
Portierë: Gentian Selmani, Edmir Sali
Mbrojtës: Eglentin Gjoni, Aleksandar Ingjatoviç, Taulant Sefgjini, Abdurrahman Fangaj, David Domgjoni, Rudolf Turkaj, Irlian Ceka
Mesfushorë: Regi Lushkja, Fjoart Jonuzi, Julian Shehu, Teko, Ndriçim Shtubina, Nikola Eller, Ardit Deliu
Sulmues: Kirian Nuabueze, Redon Xhixha, Elvi Berisha, Renato Spahiu, Fatmir Prengaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online