Browsing Tag

Inter

Kieza është novela italiane e radhës, Fiorentina vendos

Federiko Kieza është xhevahiri më i çmuar axurr. 21-vjeçari këtë vit me Fiorentinën na ka treguar se është një nga talentet më më cilësorë të Serie A dhe jo vetëm. Inter, Juventus dhe Bajern duan shërbimet e tij. Mediet italiane shkruajnë…

“Vetëm diçka i bën tifozët e Interit ta duan Konten”

Antonio Konte është trajneri i ri i Interit. Edhe pse aftësitë e tij janë të mëdha, tifozët nuk pritet ta admirojnë menjëherë prej faktit se ai ka qenë një armik. Marko Materaci është një nga ata, që nuk gëzon marrëdhënie perfekte me…

U duhet një bomber, Inter dhe Juve përplasen në merkato!

Romelo Lukaku është në mes të një derbi italian. Sulmuesi është objektiv i Juventusit dhe Interit. Mançester Junajtid nuk e sheh të paprekshëm belgun dhe është i gatshëm ta shesë në këmbim të një oferte serioze. Anglezët bien dakord vetëm…

Inter rinovon sulmin, dy superyje për të “avulluar” Ikardin

Interi po punon për të sjellë në San Siro dy sulmues të mëdhenj. Edin Xheko dhe Romelo Lukaku janë dy sulmuesit, që Marota i ka vendosur në fokus. Sulmuesi i Romës është shumë pranë marrëveshjes. “Sport Mediasset” raporton se zikaltrit kanë…

Dhimbje e madhe për Spaletin, humbet familjarin

Një lajm i hidhur ka prekur të gjithë tifozët e Interit, por jo vetëm. Luçiano Spaleti, trajneri i skuadrës, ka humbur vëllanë e tij. Marçelo Spaleti ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare. Klubi zikaltër ka reaguar me anë të një deklarate…

Interi në dilemë, milionat e komplikojnë çështjen Spaleti

Antonio Konte flitet se është shumë pranë Interit. Trajneri italian është në prag të marrëveshjes për t’u ngjitur në krye të stolit zikaltër, por nuk është aq e lehtë sa duket. Që të vijë Konte duhet larguar Spaleti dhe stafi i tij. Prishja…

Presidenti i Interit: Milano jemi ne!

Interi është ende shumë larg premtimeve të pronarëve kinezë, por ka mjaftuar fitorja ndaj Empolit dhe mbyllja e kampionatit në vendin e katërt, për të ndezur entuziazmin e presidentit Steven Zhang. Pas fitores arritur me shumë vuajtje në…

Spaleti: E di që do iki, por klubi duhej të imitonte Juven

Luçiano Spaleti me shumë gjasa luajti ndeshjen e fundit në krye të bankinës së Interit. Në përfundim të takimit ndaj Empolit, tekniku toskan u tregua i sinqertë duke pranuar para gazetarëve se do befasohej nëse do ta vazhdonte të ishte…

VIDEO: Milani fundoset brenda pak minutash, vendoset Champions-i

Milani, Interi dhe Atalanta luftuan në distancë për dy vende në renditje, vendin e tretë dhe të katërt, që të çojnë në Champions League. Kuqezinjtë e Gatuzos udhëtuan drejt SPAL-it, ndërsa Interi priti në “San Siro” Empolin. Edhe Atalanta…

Dibala dëshiron të qëndrojë, Juventusi ia jep “armiqve”

Paulo Dibala i shprehu dashurinë “Zonjës” dhe tha se nuk dëshiron të largohet. Sipas “Corriere di Torino”, kjo deklaratë nuk e shuan totalisht mundësinë e largimit të tij nga “Allianz Stadium”. Një lojtar i nivelit të lartë duhet të…

“Bomba” nga Italia, ylli i Romës akord me Interin

Një lajm i bujshëm vjen nga Italia. “Sky Sport” raporton se Interi ka arritur akordin personal me Edin Xhekon. Boshnjaku nuk dëshiron më të vazhdojë në Romë dhe Interi pritet të jetë destinacioni i radhës. Akoma nuk është biseduar me Romën…

De Paul tek Interi? Agjenti i lojtarit sqaron gjithçka

Leandro Pereir, një nga agjentët e Rodrigo de Paul, ka konfirmuar se po vlerësohet zgjidhja më e mirë për të ardhmen e klientit të tij. Sulmuesi argjentinas ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve brenda dhe jashtë Italisë, me Napolin dhe…