Triumf për “djajtë” e Solskjaer, një 17-vjeçar ndëshkon Interin

0

Mançester Junajtid dhe Inter kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në Singaporin e largët. Në fund festa ka qenë vetëm për “djajtë e kuq” , të cilët mundën zikaltrit me rezultatin 1 – 0. Autori i golit të vetëm të takimit është sulmuesi 17-vjeccar Mejson Grinud.

Ky është goli i dytë i adoleshentit me Junajtid, pasi tri ditë më parë shënoi golin e parë të karrierës së tij në miqësoren e zhvilluar në Australi ndaj Lids Junajtid.

Mançester Junajtid 1 – 0 Inter 
Shënues: Grinud 76′

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.