Browsing Tag

Gjoka

Gjoka: Nuk na mungojnë lojtarë, Debrecenin e njohim mirë!

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Debrecenin, ku është shprehur optimist për kualifikim dhe për paraqitje të mirë të djemve të tij. Mes të tjerash, numri një i stolit të Kukësit th:…

Gjoka: Po u largova nuk bie bomba, ja episodi me Ramën

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, fitoi Kupën e Shqipërisë me Kukësin. Menjëherë pas finales së fituar, Gjoka foli për emisionin Gol pas Goli në Supersport, ku u shpreh: PROBLEMET E RAMËS – “Valdeti (Rama) më tha që të vendosja një…

Gola dhe tension, pasditja absurde e sulmuesve të Kukësit

Kukësi, edhe pse fitoi sot me Kastriotin dhe ka realizuar misionin e parë vendosur nga klubi, nuk gjen qetësi. Një ngjarje jo e këndshme ka ndodhur në pushim të ndeshjes dhe kjo për shkak të asaj që dy lojtarët e sulmit po prodhonin në…

Rexhinaldo dhe e ardhmja, Kukësi merr vendimin final

Finalja e Kupës së Shqipërisë është vetëm pak ditë larg dhe te Kukësi e kanë mendjen vetëm aty, sepse ndeshja kundër Kastriotit është thjesht një barrë që duhet hequr shpejt, pa dëme. Megjithatë, paralelisht me punën në fushë, trajneri…

Gjoka: Urime Partizanit, sot na vjen keq për rezultatin

Ernest Gjoka, trajneri kampion me Kukësin para dy vitesh, u rikthye në Gjirokastër ku kishte fituar ngritur trofeun. Pas ndeshjes me Luftëtarin, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh: NDESHJA – “Sigurisht që na vjen keq, por…

Gjoka: Në finale me meritë, Rexhinaldo i ka problemet me veten

Kukësi i Ernest Gjokës është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Trajneri u intervistua në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku foli në lidhje me këtë ndeshje. “Unë mendoj që e kemi merituar finalen. Kemi bërë dy ndeshje të mira, kemi…

FOTO: Problemet nuk mbarojnë, edhe kjo i duhej Kukësit

Skuadra e Kukësit ka qenë një ndër ekipet në Superiore që ka vuajtur më shumë nga dëmtimet, sidomos në repartin e mbrojtjes. Rrumbullaku është dëmtuar dy herë, Cuculi mungoi në disa ndeshje. Maliqi e ka mbyllur sezonin, ndërsa Shameti…

Gjoka: Me fat që jam te Kukësi, sot skuadra e meritoi fitoren

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, foli pas fitores kundër Skënderbeut për Supersport, ku tha se kjo ishte një fitore e merituar për të tijtë, por ai gabim që solli golin e pësuar duhej evituar. Mes të tjerash, Gjoka tha: NDESHJA – “Kupa…

Çyrbja, Musolli dhe Teqja: Dilemat e Gjokës para Skënderbeut

Kukësi ka qenë një nga skuadrat që ka vuajtur më shumë nga dëmtimet në këtë sezon dhe kalendari i ngjeshur në këtë fund kampionati nuk po i bën aspak nder trajnerit Ernest Gjoka. Nesër, verilindorët përplasin brirët me Skënderbeun, në…

Gjoka e pranon: Ishim pafat, titulli histori e mbyllur!

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka foli pas humbjes me Flamurtarin, duke thënë që titulli kampion është një histori e mbyllur tashmë. Në fjalën e tij për “Supersport”, numri një i stolit tha: “Më vjen shumë keq, më shumë më vjen keq për…

Gjoka: Nuk luajmë për Partizanin, ja situata me financat

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka ka folur pas ndeshjes kundër Teutës për “Supersport”, ku tha se qëllimi i skuadrës së tij ishte të mos dilte pa pikë. Tekniku preku edhe temën e financave, si dhe skemën që përdori sot. Nuk la pa përmendur as…

Gjoka për mbijetesën: Në Superiore skuadra që gabon më pak

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka duket i bindur për çështjen e mbijetesës dhe është optimist sa i takon gjysmës së dytë të sezonit. Për “RTSH Sport”, Gjoka pranoi se duhet të funksionojnë të gjitha hallkat që një skuadër të ketë sukses, si…

Gjoka: Pa Frashërin e vështirë, ja si shpëton Kamza

Trajneri i Kamzës Ernest Gjoka ka përpara vetes një mision të vështirë, teksa duhet të shmangë rënien e skuadrës nga Kategoria Superiore. Në një intervistë për “Supersport”, tekniku kryeqytetas flet mbi punën në fazën përgatitore dhe për…

Gjoka i qetë: Kamza ringrihet, edhe rivalët kanë halle

Ernest Gjoka ka një mision të vështirë, teksa mori përsipër për të shpëtuar Kamzën nga rënia prej kategorie. Tekniku i cili ka fituar titullin me Kukësin u prezantua sot në një konferencë zyrtare. Numri një i stolit të Kamzës preku disa…

Kamza zhvendoset në Tiranë, plotësohet stafi teknik

Ernest Gjoka ka nisur menjëherë nga puna, pasi duhet të nxjerrë skuadrën e Kamzës nga kjo situatë e vështirë ku ndodhet. tekniku ka hartuar një program të ngjeshur për skuadrën e tij, pasi duhet të punojë jo vetëm nga ana tekniko-taktike,…

Asani-Progni shtyjnë Vllazninë drejt skëterrës

Partizani mund Vllazninë, duke i shtyrë shkodranët në Kategorinë e Parë. Jasir Asani dhe Gerhard Progni janë autorët e dy golave për të kuqtë, të cilët nuk toleruan asnjë moment ndaj shkodranëve, që me këtë humbje, e shohin veten, pothuajse…

Gjoka: Ankth pa fund, por në fund u shpërblye sakrifica

Në fund të sfidës mes Vllaznisë e Laçit, trajneri i shkodranëve Ernest Gjoka është parë më i qetë. Fitorja dhe pikët i “japin frymëmarrje” skuadrës kuqeblu, por edhe Gjokës, i cili rrezikonte jo pak, nëse ekipi i tij humbiste sot me Laçin.…

Gjoka: Kjo një tjetër Vllazni, luajmë gjithçka për gjithçka

Shkodranët kërkojnë fitoren kundër Kukësit. “Duhet të vazhdojmë rrugën e fitoreve dhe të shohim përpara, pavarësisht se kemi kampionët përballë” Gaspër Marku Vllaznia e pjesës së dytë të sezonit është ndryshe. Emra të rëndësishëm të…

Gjoka, sa dilema ndaj Kukësit!

Përgjithësisht, formacioni i parë ka nisur të marrë formë, por trajnerin e shoqërojnë akoma disa enigma në lidhje me titullarët e mundshëm Gaspër Marku Ashtu siç ishte planifikuar, edhe pse e diel, Vllaznia ka qenë e pranishme me tërë…

Gjoka evidenton problemin: Nëse nuk shënojmë, e kotë

Vllaznia mundi sot Tërbunin 1-0 në miqësoren e luajtur në Shkodër, por ajo që ra në sy ishte se skuadra shkodrane krijoi dhe shpërdoroi shumë raste për shënim. Pas ndeshjes trajneri Ernest Gjoka u ndal pikërisht te ky problem: “Duhet të…

Vllaznia me ritëm të lartë, Gjoka “shtrydh” Sukajn

Vllaznia vijon stërvitjen në Ulqin, duke punuar me ritëm të lartë, në një kohë që klubi vijon punën në merkato. Larg Shkodrës skuadra ka gjetur qetësi dhe është izoluar, duke u përqendruar vetëm te puna në prag të pjesës së dytë të sezonit.…