Gjoka: Detyrat i bëmë mirë! Nëse Partizani bën dhurata, pse jo…

0

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, foli pas fitores kundër Tiranës për ndeshjen që të tijtë zhvilluan, sherrin mes Kordeiros dhe Rrocës, titullin kampion dhe për sulmuesin Rexhinaldo. Në fjalën e tij për Supersport, Gjoka tha:

NDESHJA – “Mendoj që arritëm të bënim detyrat. Një nga detyrat kryesore ishte të mbyllnim sa më shumë hapësirat në prapavijë dhe të shfrytëzonim rastet tona.

RENDITJA – “Duhet të shikojmë që të sigurojmë vendin e dytë. Gjërat tjera për ne nuk kanë shumë interes.

REXHINALDO – “Ne e kërkuam lojën në krah. Shpejtësi, thellësi. Them që i realizuam. Rexhinaldo është një lojtar që vepron pafund, që nuk dorëzohet. Bëri mirë në çdo moment, edhe kur ndryshuam skemën e lojës”.

MUSOLLI – “Musolli sigurisht që nuk është ende gati 100%. Me Flamurtarin sakrifikoi shumë. Ne do t’i japim minutazhin që i duhet. Në të ardhmen, do të jetë titullar i padiskutueshëm”.

KORDEIRO – “Janë tensione momenti, u futëm në dhomat e zhveshjes u sqarua diçka. Janë momente tensioni në lojë, që është totalisht normale. Kampionatin e shoh të hapur, por ne bëjmë punën tonë. Të jemi të qetë, të mos shohim me patjetër lart. Pastaj, nëse kundërshtari na jep dhurata, pse jo”, përfundoi Gjoka.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.