Browsing Tag

Dinamo

Ilir Allmuça lë Dinamon, Ervis Kaja drejt Gjermanisë

Dinamo po humb shumicën e titullarëve. Mendohej se do të ndodhte ndryshe dhe blutë do përforcoheshin dhe do synonin elitën, por shenjat e para nuk janë pozitive. Të fundit që përfliten si të larguar janë mbrojtësit Ilir Allmuça dhe Ervis…

Eksod te Dinamo, tre titullarë drejt largimit

Shumë skuadra po pësojnë ndryshime gjatë kësaj periudhe, ndërkohë që një prej ekipeve që po “shpërndahet” gradualisht është Dinamo. Largimi i donatorëve Nuriu po sjell efektet e para në skuadër, teksa fillimisht ishte drejtori teknik, Artan…

Sheta: Rinovimet nisin shpejt, do synohen emra për Superioren

E gjithë skuadra e Dinamos që mbylli sezonin e kaluar në Kategorinë e Parë, në këtë periudhë janë me pushime. Gjithsesi lajmet e merkatos nuk e kanë shmangur edhe këtë skuadër, që së pari do duhet ta nisë me rinovimet e titullarëve, si…

Allmuça: Objektiva madhore, Dinamo shpejt në elitë

Për futbollistët që mbyllën sezonin 2018-2019 te skuadra e Dinamos kanë nisur pushimet verore. Ndërkohë, stafi teknik dhe drejtuesit e kësaj skuadre këtë periudhë po e shfrytëzojnë për projektin e sezonit të ardhshëm. Dinamovitët kanë…

Dinamo e sezonit të ri, Mërgjyshi zbulon planin e merkatos

Mbeten edhe 90 minuta nga fundi zyrtar i sezonit 2018-2019, por te Dinamo më së shumti po mendojnë për sezonin e ardhshëm. Gjatë gjithë fazës së tretë stafi teknik ka synuar ndërtimin e një formacioni që t’i shërbejë së ardhmes. Drejtorit…

Sebino Plaku dëshira e madhe, oferta në tavolinë

Kamza u përjashtua nga kampionati dhe ishin disa lojtarët cilësorë që skuadra kryeqytetase kishte në përbërje. Një ndër më të spikaturit ishte sulmuesi Sebino Plaku, i cili së fundmi ka marrë edhe një ofertë nga ish-klubi i tij, Dinamo. Një…

Mergjyshi: Fitore morali, Dinamo gaboi rrugës

Dinamo, për herë të parë për këtë sezon ia doli të mundte Vllazninë. Një fitore prestigji, pasi shkodranët e kishin siguruar rikthimin në Superiore. Artan Mërgjyshi, drejtori teknik i bluve, thekson se skuadra kryeqytetase tregoi se i ka…

Sheta: Dinamo e ka bazën, do e shikoni vitin tjetër!

Mund të jetë futbollisti me moshë më të madhe në Kategorinë e Parë, por 38-vjeçari Arian Sheta nuk ndjehet inferior te skuadra e Dinamos. Edhe pse ka shumë futbollistë të rinj, mbrojtësi me përvojën e tij dhe gjendjen që ka, ka marrë edhe…

Mërgjyshi: Vendi i dytë, domethënës për Dinamon

Dinamo mposhti pastër Erzenin në fundjavë dhe tashmë pozicionohet në vendin e dytë në klasifikim. Blutë mendojnë për përballjen e radhës, ndërkohë që drejtori teknik Artan Mërgjyshi flet në lidhje me garën në grupin A dhe objektivin për të…

Besa nuk zhgënjen ndaj Orikut, Turbina thellon krizën e Tomorit

Besa ka marrë tri pikët në transfertën në Orikum ndaj Skuadrës së Orikut. Autorit i golit të vetëm të këtij takimi ishte mesfushori kavajas  Çelhaka. Me këtë fitore Besa shkon tre pikë larg Bylisit të vendit të parë, skuadër me të cilën do…

Dinamo e fiksuar pas “ish”-ëve, rikthehet mbrojtësi

Dinamo hapi merkaton e dimrit duke rikthyer një “ish” si sulmuesi Erald Kolgega. Afrimi i dytë i  kryeqytetasve është një tjetër “ish”. Bëhet fjalë për mbrojtësin Ervis Kaja, i cili rikthehet te “nëndetësja” blu pas gjashtë vitesh.…

FOTO | Dinamo zyrtarizon rikthimin e mesfushorit

Dinamo po kryen përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit, ku ditën e sotme ekipi blu zhvilloi miqësoren përballë kombëtares sonë u19, të cilët i mundi me rezultatin e pastër 3-0. Përveç sfidës pozitive, lajme të mira ka dhe nga merkatoja…

Triumfojnë Besa e Shënkolli, paqe mes Dinamos dhe Apolonisë

Përballje të shumta miqësore të zhvilluara sot. Interesant në Fier takimi mes Apolonisë vendase dhe Dinamos. Një përballje e mbyllur në barazim 1-1, me fierakët që arritën të shënonin të parët me anë të Mehmetit. Blutë nga kryeqyteti…

Rikthehet Artan Mergjyshi, projektohet në pozicion të ri

Merkato në skuadrat e Kategorisë së Parë duket se po bëhet aktive, madje jo vetëm me lojtarë e trajnerë. Këtë herë bëhet fjalë për Drejtorin e ri Teknik të Dinamos, e pikërisht Artan Mergjyshi, një ish dinamovit që rikthehet në skuadrën…

Nga veriu në jug, Allmuça e Miho “kërcënojnë” kryesuesit

Vllaznia dhe Bylisi kryesojnë në grupet A dhe B të Kategorisë së Parë, ndërkohë që kjo fundjavë rezervon sfida të vështira për ta. Shkodranët luajnë në transfertë me Dinamon, ndërkohë që ballshiotët presin në fushën e tyre “armiken” e…