Browsing Tag

Zllatan Ibrahimoviç

Ibra u jep fund dilemave, zbuloni ekipin e “ri” të suedezit

Zllatan Ibrahimoviç u ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij. Sulmuesi suedez, i cili aktualisht është një lojtar i LA Galaksi, ka shpërndarë një video-mesazh në llogaritë e tij në “rrjetet sociale”, që shoqërohet me mbishkrimin “MLZ,…

Milan-Ibra gjithnjë e më afër, gjendet formula e rikthimit

Gjatë ditës së djeshme, Zllatan Ibrahimoviç gëzoi tifozët e Milanit, duke deklaruar se do i pëlqente një rikthim në Milanelo. Bomberi u aktivizua për dy sezone me kuqezinjtë, duke fituar dhe titullin e fundit kampion të ekipit. Më pas…

Jo vetëm Ibra, 5 emra të tjerë për merkaton e Milanit

Milani po e pret me padurim merkaton e janarit. Kuqezinjtë janë prekur nga shumë dëmtime rresht, kështu që Leonardo dhe Maldini po punojnë për të gjetur emrat e duhur. Ekipi ka nevojë për përforcime, ndërsa Ibrahimoviç mbetet objektivi…

Misioni i Leonardos: Ibrahimoviç afër, tentohet dhe katalanasi

Milani po përjeton një periudhë shumë të vështirë, sa i përket kontingjentit të lojtarëve. Kuqezinjtë janë “mallkuar” nga dëmtimet, ndërsa Gatuzos do i duhet të bëjë për një farë kohe pa më shumë se gjysmën e titullarëve. Fatmirësisht…

“Edhe perënditë kanë idhuj”, Ibra zbulon të vetin

Edhe perënditë kanë idhuj dhe zemër. Zllatan Ibrahimoviç është një nga futbollistët më të mëdhenj të historisë së futbollit dhe një person, i cili nuk është se e preferon shumë fjalën modesti dhe përulësi, përkundrazi. Për një personazh si…

Ideja e çmendur, Ibra drejt Spanjës

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja me Zllatan Ibrahimoviç që mund të rikthehet në La Liga, pas eksperiencës jo fort pozitive me Barcelonën në sezonin 2009-2010. Largimi i Kristiano Ronaldos ka lënë një boshllëk në sulmin e Real Madrid.…

Perla e radhës: Shijojeni Ibrën sa është këtu!

Zllatan Ibrahimoviç është gjithmonë i njëjti. Lojtari i Los Anxhelos Galaksi flet për të ardhmen e tij dhe lëshon batutën e radhës. Si gjithmonë origjinal, suedezi ndihet mirë, nuk ngopet së fituari dhe njerëzit duhet të shijojnë momentin.…