VIDEO | Xhokoviç mbret i “Wimbledon”, sa shumë shpërdoron Federer

Novak Xhokoviç është shpallur fituesi i turneut të “Wimbledon”. Tenisti serb mundi në finale zviceranin Roxher…

Kimish projektohet në mesfushë, Bajerni në sulm për talentin e Monakos

Xhoshua Kimish e ka shprehur shumë herë të dëshirën për t’u rikthyer në rolin e mesfushorit,…

Spektakolare, Halep shkatërron Serenën dhe rishkruan historinë!

Simona Halep është fituese e turneut të Wimbledon, pasi ka mposhtur në finalen e sotme amerikanen…

VIDEO | Spektakël në Wimbledon, Federer eliminon Nadal dhe prek finalen

Tenisti 37-vjeçar shkon për të 12-ën herë në finalen e turneut Grand Slam

Federer vs Nadal për t’u mos u humbur, “VIP”-at e futbollit në tribunë

Turneu “Grand Slam”, Wimbledon, vlerësohet botërisht si evidenti më prestigjioz i sportit të tenisit. Këtë vit…

VIDEO | Xhokoviç sërish në finale, Bautista Agut i pafuqishëm

Novak Xhokoviç është finalisti i parë i trofeut të “Wimbledon”. Kampioni në fuqi i Grand Slam-it…

Dominanca e “Big 3”, Federer tregon problemin e brezit të ri

Roxher Federer fitoi për të 100-ën herë një duel në turneun “Wimbledon”. Tenisti zviceran do të…

Rekordi i Serena Uilliams, tentohet “mrekullia e tetë”

Serena Uilliams është një legjendë e gjallë e tenisit. 37-vjeçarja amerikane triumfoi sot përballë patriotes Alison…

S’ka më surpriza në “Wimbledon”, Federer, Nadal dhe Xhokoviç në çerekfinale

Surprizat në “Wimbledon” duken se kanë marrë fund. Befasitë e raundeve të para nuk po përsëriten…

VIDEO | S’ka më mrekulli për Gauff, eliminohet nga rumunia Halep

Tenistja amerikane Cori Gauff i ka dhënë fund përvojës së parë në “Ëimbledon”. Tenistja 15-vjeçare u…

E pabesueshme, 15-vjeçarja Gauf realizon një tjetër mrekulli

Amerikania Cori Gauff vazhdon rrugëtimin magjik në “Wimbledon”. Tenistja 15-vjeçare shokoi mbarë globin teksa eliminoi bashkëkombësen…

Federer zbavitet në “Wimbledon”, sa shumë vuajtje për Nadal

Roger Federer kaloi në raundin e tretë të “Wimbledon” duke mundur  me lehtësi britanikun Jay Clark…

Spektakolare, 15-vjeçarja që shtangu botën e tenisit fiton sërish

Zbulimi i tenisit botëror, 15-vjeçarja Cori Gauff, është kualifikuar për në turin e tretë në turneun…

Tjetër surprizë në “Wimbledon”, eliminohet Vavrinka

Surprizat nuk po kanë të ndalur në “Wimbledon”. Pas eliminimit të Dominik Tim, Sasha Zverev dhe…

VIDEO | Befasi në “Wimbledon”, një 15-vjeçare eliminon Venus Williams

Edicioni i 133-të i “Wimbledon” ka nisur me surpriza. 15-vjeçarja amerikane Cori Gauff ka mundur ish-numrin…

Kaja bën “prapa kthehu”, merr fund aventura skozece

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Egli Kajës në kampionatin skocez. Mesfushori shqiptar ka ndërprerë…

Xhokoviç nuk dorëzohet: Dua të thyej rekordin e Federer

Novak Xhokoviç nuk ia doli të dilte triumfues në finalet “ATP”-së, teksa u mund ta tenisti…

Xhokoviç rikthehet i dikurshmi, Nadal dorëzohet

Novak Xhokoviç duket se po rikthehet në formën e mëparshme. Tenisti serb ka mposhtur një ndër…

Eliminohet legjenda Federer, çfarë spektakli

Çerekfinalet e turneut të “Wimbledon” kanë surprizuar me eliminimin e legjendës së tenisit Roxher Federer, i…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online