Tjetër surprizë në “Wimbledon”, eliminohet Vavrinka

Surprizat nuk po kanë të ndalur në “Wimbledon”. Pas eliminimit të Dominik Tim, Sasha Zverev dhe Stefanos Tsitsipas, emri tjetër “big” që u bashkohet listës së eliminuarve është numri 22 i botës Stanislas Vavrinka.

Tenisti zviceran u mund në ndeshjen e raundit të dytë nga 21-vjeçari amerikan Rajlli Opelka me rezultat 5 – 7, 6 – 3, 6 – 4, 4 – 6, 6 – 8. Nw ndeshjet e tjera tw ditës sw sotme serbi Novak Xhokoviç regjistroi një fitore të lehtë ndaj amerikanit Denis Kudla, 6 – 3, 6 – 2, 6 – 2.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online