E pabesueshme, 15-vjeçarja Gauf realizon një tjetër mrekulli

0

Amerikania Cori Gauff vazhdon rrugëtimin magjik në “Wimbledon”. Tenistja 15-vjeçare shokoi mbarë globin teksa eliminoi bashkëkombësen Venus Williams në raundin e  parë. Ditën e sotme adoleshentja kreu mrekullinë e radhës duke eliminuar në raundin e tretë sllovenen Polona Hercog 3 – 6, 7 – 6 (9 – 7), 7 – 5.

Në raundin tjetër tenistja më e re e turneut Grand Slam do të ndeshet me ish-numrin 1 të boës Simona Halep.

Ecuria e Gauff në “Wimbledon” ka tërhequr vëmendjen e të gjithë botës së tenisit me dy legjenda si Roxher Federer dhe Rafael Nadal që kanë takuar amerikanen.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.