Spektakolare, 15-vjeçarja që shtangu botën e tenisit fiton sërish

0

Zbulimi i tenisit botëror, 15-vjeçarja Cori Gauff, është kualifikuar për në turin e tretë në turneun e Grand Slam në Wimbledon.

Amerikania e talentuar mundi bujshëm të hënën Venus Williams, ndërsa sot ka mundur sllovaken Magdalena Rybarikova, gjysmëfinaliste në Londër para 2 vitesh, 6-3, 6-3.

Image

Tani Gauff, që është tenistja më e re në moshë këtë sezon në Wimbledon, do të ndeshet me polaken Polona Hercog.

15-vjeçarja konsiderohet sportistja më premtuese në tenis dhe të shumtë janë ata që e krahasojnë me motrat Williams, qoftë edhe për shkak të pamjes së jashtme.

Image

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.