VIDEO | S’ka më mrekulli për Gauff, eliminohet nga rumunia Halep

0

Tenistja amerikane Cori Gauff i ka dhënë fund përvojës së parë në “Ëimbledon”. Tenistja 15-vjeçare u kthye në një fenomen botëror teksa eliminoi tri kundërshtare me emër si Venus Ëiliams, Magdalena Ribarikova dhe Polona Hercog.

Megjithatë përballja me numrin shtatë të botës Simona Halep rezultoi një test tepër i vështiër për adoleshenten që u mund në 2 sete nga kundështarja rumune 6 – 3, 6 – 3.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.