Browsing Tag

Tomori

Tomori pushon para finales, Dule kërkon ndihmën e tifozëve

Ndeshja kundër Apolonisë ditën e diel në shtëpi është shumë e rëndësishme për skuadrën e Tomorit, e cila duke qenë se vjen pas një fitore shumë shpresëdhënëse një javë më parë në transfertë me Turbinën, e ka marrë shumë seriozisht këtë…

Tomori zgjohet, Sharavolli: Kemi edhe tre finale

Tre javë përpara përfundimit të fazës së dytë në kampin e Tomorit kanë rritur ndjeshëm kuotat për të zënë vendin e pestë që do t'u mundësonte beratasve që të jenë pjesë e pesë skuadrave të para të grupit B në fazën e tretë, çka dhe ka qenë…

Kaloshi ndez sfidën: Në Cërrik luajmë fort dhe fitojmë

Tomori është duke i dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen e javës së 15-të me Turbinën në Cërrik. Në një deklaratë të tij në rrjetet sociale, portieri i skuadrës beratase Mikel Kaloshi deklaron se do të jetë një ndeshje e vështirë,…

Tomori anulon miqësoren, shkak terreni i rënduar

Kushtet e këqija atmosferike të ditëve të fundit kanë bërë që shumë prej terreneve sportive në Shqipëri të degradojnë në gjendje të mjerueshme. Ky fenomen po ndikon për keq në fazën përgatitore të disa klubeve, një ndër to dhe Tomori.…

VIDEO | Korabi thyen Tomorin, Karaj realizon “eurogol”

Korabi, pas fitores 3-0 të marrë ndaj Apolonisë, këtë herë ka mposhtur Tomorin me rezultatin 2-1. Të tre golat janë realizuar në fundin e këtij takimi, teksa i pari ishte mjeshtëror. Karaj, përmes një goditjeje dënimi, arriti të befasonte…

Tomori barazon, debati Dule-Kaloshi “eklipson” miqësoren

Albpetroli ndal Tomorin në shtëpi, në një ndeshje që u mbyll në barazim 1-1. Një debat verbal në minutën e 9-të mes teknikut Dule dhe portierit Kaloshi, i cili kundërshtoi udhëzimet e kreut të pankinës, tërhoqi vëmendjen. Trajneri beratas…

Tomori zbret në fushë, miqësorja ndryshon stadium

Ishte rënë dakord dhe ishte vendosur qysh javën e kaluar midis drejtuesve të dy skuadrave, që ndeshja miqësore midis Tomorit dhe Albpetrolit do të zhvillohej ditën e mërkurë në fushën e stadiumit "Alush Noga" të Patosit. Gjithsesi, nga…

Gugash Magani buzëqesh, Tomori i bën një “dhuratë”

Një ditë më parë nuk doli në stërvitje, teksa objektivi për të ishte i qartë: të tërhiqte lejekalimin nga Tomori. Kishte biseduar më parë me drejtuesit dhe kishte marrë “jo” si përgjigje, por beratasit në fund janë dorëzuar dhe ia kanë…

Galica te Tomori zyrtarisht, synohen dy lojtarë nga Superiorja

Tomori njoftoi më parë largimin e Ervis Çaços, ndërkohë që tanimë është konfirmuar afrimi i sulmuesit shkodran Elhan Galica. Një rikthim për të në Berat, pasi ka luajtur edhe në të shkuarën. Prej ditësh sulmuesi ishte vënë nën urdhrat e…

Besa pazar në Berat, kërkon të rrëmbejë kapitenin

Tomori mund të humbasë kapitenin e vet Ervis Çaço këtë janar, çka do ishte një goditje e rëndë, sepse është aktualisht një nga futbollistët më të mirë dhe me më shumë eksperiencë tek skuadra beratase. Gjithçka lidhet me financat, sepse…

Tomori gjen miqësore, humbet ndihmëstrajnerin

Trajneri i ri i Tomorit Santiliano Dule po e shfrytëzon këtë janë për të vlerësuar parametrat fizikë të futbollistëve dhe për t'i njohur sa më mirë karakteristikat e secilit, nëpërmjet ndeshjeve brenda grupit. Megjithatë, duhen ndeshje…

Festë në Berat, paga për lojtarët dhe sulmues për Dulen

Klubi i Tomorit, me anë të platformës “Facebook”, ka bërë me dije se detyrimet e muajit nëntor kundrejt futbollistëve, janë shlyer. Sipas tyre, për këto vonesa fajësohet Ministria e Financave, si dhe premtuan se në mesin e muajit janar, do…

Paga nuk ka, Tomorit i vjen premtimi i radhës

Në Berat klubi është duke projektuar me shpejtësi likuidimin e futbollistëve gjatë muajit janar me dy rrogat e prapambetura, të cilat për arsye që janë bërë të njohura tashmë, nuk i janë dhënë skuadrës nga viti që sapo kemi lënë pas. Në…

Përgatitjet për kampionatin, Teuta gjen miqësoren e parë

Superiorja nis në fund të këtij muaji,ndërkohë që klubet e elitës po programojnë miqësoret që do të zhvillojnë këtë periudhë. Kukësi e Partizani kanë konfirmuar që fazën përgatitore do e zhvillojnë në Turqi dhe atje do përballen me klube të…

Dule: Nuk hezitova për Tomorin, na duhen disa afrime

Santiliano Dule ka marrë drejtimin e Tomorit dhe pas pranimit të ofertës ka pranuar të flasë për rikthimin në krye të ekipit beratas. Ai është optimist për pjesën e dytë të sezonit, ndërkohë që thekson se beson te grupi aktual i lojtarëve.…

Tomori vendos trajnerin e ri, vjen zyrtarizimi

Në Berat nuk kanë dashur që Viti i Ri 2019 ta gjente skuadrën e Tomorit me pankinën e boshatisur. Pas largimit të Bledar Devollit në fillimin e muajit dhejtor, SportEkspres.com mëson se ka pasur një takim mes drejtuesve të klubit dhe…

Skandalet e Tomorit, afrikanët nuk largohen dot as për pushime

Çudirat nuk kanë të sosur në Berat dhe për më shumë kur bëhet fjalë për futbollistët e huaj, siç është rasti i dy afrikanëve të skuadrës beratase që aktivizohen në këtë sezon tek Tomori. Më konkretisht, bëhet fjalë për sulmuesin Ogbodike…

Tomori rinis stërvitjen, pa trajner dhe pa “të huajt”

Pas humbjes së pësuar në shtëpi ndaj Egnatias, skuadra e Tomorit ka shijuar dy ditë pushimi në dy ditët e para të kësaj jave. Sot pasdite beratasit kanë zbritur në fushë, në një seancë stërvitore shumë ndryshe nga ato të mëparshmet. Kjo jo…

Pa trajner e pa plan, Tomorin e pret edhe një gjyq

Katër humbje në 5 ndeshjet e fundit, 4 pikë larg vendit të pestë me 4 ndeshje të mbetura nga faza e parë dhe një situatë kaotike në aspektin financiar: fundi i vitit ka qenë një dramë e vërtetë te Tomori, që në fakt po korr atë që ka…

Tomori, një finale dhe pastaj… skuadra ribëhet

Tomori rikthehet në shtëpi me Egnatian pas dy humbjeve radhazi në transfertë dhe për beratasit takimi ndaj skuadrës rrogozhinase është konsideruar si një finale, për vetë faktin se fitorja është konsideruar si jetike për të kërkuar ngjitjen…

Tomori mëson fondin, Bashkia i jep shifrën e vitit të shkuar

Bashkia e Beratit për futbollin në vitin 2019 ka planifikuar shumën e 26 milionë lekëve të reja, të cilat mësohet se kanë marrë tashmë edhe miratimin e Këshillit Bashkiak të qytetit, që në mbledhjen e tij të fundit për miratimin e buxhetit…

Festa të hidhura, Tomori u jep “thërrime” lojtarëve

Megjithëse skuadra e Tomorit ka qëndruar në një pritje të gjatë gati dy-mujore, mes premtimeve të shumta të klubit dhe Bashkisë për t'u likuiduar për pagat e prapambetura, sërish në Berat nuk ka lajme të mira. Burime brenda skuadrës…

Shkumbini e pëson rëndë, Besa sërish pa tifozë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka martë vendimet e radhës, teksa spikat dënimi i Besës dhe Shkumbinit. E pëson edhe Tomori, që ka humbur për dy ndeshje kapitenin Elvis Çaço. Bien në sy dënime të shumta të ekipeve të moshave,…

Akuzat e brazilianit, Tomori: I hedhim poshtë me neveri!

Zhan Rodrigo Lacerda Ferreira, qendërmbrojtësi brazilian që u afrua këtë verë nga Tomori, së fundmi është ankuar për kushtet në të cilat jetonte ai dhe shokët e tij, por edhe për gjobat e vëna. Prej kohësh është larguar dhe ka lëshuar një…

Tomori buzëqesh, Bashkia premton pagat

Fitorja plot vlerë ndaj Pogradecit ka bërë që te Tomori të rikthehet qetësia, që mungonte për shkak të rezultateve dhe tensionit e sherreve në ekip. Bashkia është entuziazmuar nga fitorja e fundit dhe para stërvitjes së ditës së hënë një…