Përgatitjet për kampionatin, Teuta gjen miqësoren e parë

0

Superiorja nis në fund të këtij muaji,ndërkohë që klubet e elitës po programojnë miqësoret që do të zhvillojnë këtë periudhë. Kukësi e Partizani kanë konfirmuar që fazën përgatitore do e zhvillojnë në Turqi dhe atje do përballen me klube të forta.

Klubet e tjera do të gjejnë kundërshtarë në vendin tonë. Kështu, Tirana do të përballet të dielën me Skënderbeun, kurse Teuta ka gjetur kundërshtar në Kategorinë e Parë. Ka qenë klubi i Tomorit që e ka njoftuar diçka të tillë përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”.

NJOFTIMI – Tomori do t’i rikthehet përgatitjeve në datën 4 janar (e premte), ora (14:00). Skuadra do të jetë e plotë, teksa në ditët në vazhdim pritet të ketë edhe prurje të reja për kontigjentin e trajnerit Santiliano Dule.

Miqësore | Tomori – Teuta | E Diel (06.01.2019)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.