Përforcohen Korabi dhe Apolonia, firmosin tre beratas

Klubet e kategorisë së parë po bëhen gati sezonin e  ri. Ditën e sotme klubi i…

Tomori: Skuadra ka punuar shumë, ja pikat e forta të Solomon

Genc Tomori, drejtori i akademisë së Partizanit, ka folur për ndeshjen kundër Karabakut që do të…

Tomori në krizë, Arbri vetëofrohet: Unë jam gati!

Polizoi Arbëri është një nga ish-futbollistët më të njohur, por dhe më të dashur të sportdashësve…

Muzhaj: Për sezonin e dështuar të Tomorit, fajtorë janë vetëm drejtuesit

Skuadra e Tomorit e nisi me pretendime sezonin që mbylli në Kategorinë e Parë. Starti u…

Pambuku: Lojtarët kanë marrë pagat, në Cërrik kërkojmë arbitra të FIFA-s!

Barazimi në fundjavën e shkuar ndaj Elbasanit e ka komplikuar shumë situatën e Tomorit në Grupin…

Elton Fani besimplotë, Tomori: Ia dalim edhe kundër “bamirësve”!

Tomori rrezikon shumë që sezonin e ardhshëm të garojë në Kategorinë e Dytë. Elbasani dhe Turbina…

Paja: E keqja ka kaluar, fitojmë ndeshjet e mbetura

Tomori është pushim këtë javë dhe kjo është një periudhë që u mundëson të reflektojnë e…

Kategoria e Parë | Apolonia fundos Tomorin, Ferhati “ringjall” Elbasanin

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet “play-out” në Grupin B të Kategorisë së Parë. Ekipet mike kanë…

Tomori përplaset me Pogradecin, Dule: Finale mbijetese!

Të premten pasdite, Tomori i ka dhënë fund përgatitjeve anti-Pogradec dhe në mbrëmje ka mbërritur në…

Zyrtare, lojtari i Tomorit transferohet në Kosovë

Futbollisti Armin Mujkiç ka nënshkruar me skuadrën e Llapit. Ish-futbollisti i Tomorit në Kategorinë e Parë…

Tomori “kollitet” për tifozët, 12 milionë lekë e rikthejnë në Berat

Situata në klubin e Tomorit ka filluar të trazohet pas humbjeve njëpasnjëshme ndaj Elbasanit dhe Turbinës…

Fantazma rënieje në Berat, lojtarët nuk paguhen prej muajsh!

Pesë ndeshje pa fitore, vetëm një sukses në 9 ndeshjet e fundit dhe Tomori e sheh…

Tomori e ka me arbitrin: Nuk donte t’ia dinte, e kotë të vazhdohet!

Tomori u mposht nga Elbasani sot dhe u kërkon falje tifozëve për lojën, por sërish ka…

Tomori i druhet gjykimit, dorëzon shkresë në FSHF

Tomori luan nesër në transfertë kundër Elbasanit dhe beratasit, duke iu frikësuar gjykimit, kanë dërguar në…

Privatizimi i Tomorit, sërish një vrimë në ujë

“U mbars mali e polli një mi”, kështu mund të përkufizohet ajo që po ndodh ne…

Largime nga Tomori, mbrojtësi boshnjak rikthehet në vendlindje

Skuadrës së Tomorit do t’i duhet të bëjë pa shërbimet e mbrojtësit Armin Mujkiç për pjesën…

Privatizimi i Tomorit, Pambuku: E gjetëm të rrënuar, klubi duhet shpëtuar nga politika

Ditën e enjte kryetari i grupit socialist në Këshillin Bashkiak të Beratit, Alban Gjoka, hodhi akuza…

Tomori çështje politike, grupimi i majtë ka akuza pa fund për privatizimin

Tomori është në kaos dhe rrezikon rënien në Kategorinë e Dytë, ndërkohë që ka kohë që…

Finale përballë Apolonisë, Tomori me “ushtri” në Fier

Skuadra e Tomorit ka kaluar disa javë shumë të ngarkuara, që pas ndeshjes kundër Apolonisë, ndeshje…

Rikthehet sfida e luftës, Tomori kërkon qetësi para Apolonisë

Shorti i fazës së tretë i ka rezervuar Tomorit një përballje mjaft delikate, duke e vënë…

Privatizimi në ajër, reagon Tomori: Boll me hapa pas, çështja do ridërgohet

Mbledhja e sotme e Këshillit Bashkiak në Berat nuk solli lajme të mira për klubin e…

Shitja e aksioneve të Tomorit, Këshilli Bashkiak merr vendimin

Kompania “Mela Holding Group”, e drejtuar nga Marko Saljihu, kishte shfaqur interesimin e saj

Elbasani bën me makthe Tomorin, beratasit akuzojnë: Një lojtar nuk lejohej të luante

Nga: Edi Spahiu I dënuar, me humbje në tavolinë e heqje pikësh, Tomori e priti në…

Tomori me mision mbijetese, Mersini: Ia dalim edhe në Ballsh

Tomori i kthehet kampionatit dhe nga dita e shtunë nis nga Ballshi misionin e mbijetesës në…

Tomori zhvendoset në Ballsh, kush do të jetë trajneri?

Pas ndeshjes me Apoloninë në javën e 16-të, Tomori është ndëshkuar rëndë nga Komisioni i Disiplinës…

Vendimet e Disiplinës, reagon Tomori: “Pse vetëm ne si të njerkës?!”

Komisioni i Disiplinës dënoi skuadrën e Tomorit me humbje 0-3 në tavolinë përballë Bylisit dhe me…

Humbje në tavolinë dhe heqje pikësh, Disiplina dënon ashpër Tomorin

Vendimet e Komisionit të Disiplinës për fundjavën që lamë pas u zbardhën dhe dënimet për skuadrat…

Tomori luan sërish me Bylisin dhe më pas i kthehet kampionatit, në Ballsh!

Në Berat bojkoti ka marrë fund, sepse pas “përtesës” për të shkuar në Ballsh për ndeshjen…

“Gjyqtarët nuk janë goditur, kemi pamjet. Çfarë i tha delegati Kokëdhimës?!”

Në Berat vijojnë të merren me dënimin që Komisioni i Disiplinës u dha pas ndeshjes me…

Pasditja absurde pa futboll: Tomori nuk denjoi as të njoftonte, në Ballsh festojnë për… Lushnjën!

Ashtu si kishte paralajmëruar në media, Tomori nuk e mori fare mundimin të shkonte në Ballsh…

Tomori del në media, sot drejtuesit të pranishëm në dy emisione

Java e 16-të e Kategorisë së Parë ende nuk është kaluar lehtë nga drejtuesit e FK…

Jo vetëm Skënderbeu, edhe Tomori betohet se ia di adresën CAS-it

Tomori ka bojkotuar ndeshjen me Bylisin për shkak të dënimit që i dha Disiplina pas ndeshjes…

Besa ngec në Lushnje, “asist” për Bylisin

Lushnja ka fituar pastër në shtëpi përballë Besës së Kavajës, duke marrë një trepikësh të rëndësishëm…

Zbardhet vendimi i Tomorit: Protestojmë! Nuk udhëtojmë sot në Ballsh

Sot në orën 14:00, në kuadrin e javës së 17-të të Kategorisë së Parë, Grupi B,…

“Skuadër tavoline dhe lëpirës të diktaturës”, shpërthen Tomori

Apolonia u mposht sot nga skuadra e Orikumit në shtëpi, me rezultatin e ngushtë 0-1. Një…

Edhe Apeli nuk ka mëshirë, Tomori shpëton vetëm nga CAS

Komisioni  i Apelit pranë FSHF-së ka lënë në fuqi dënimet e dhëna nga Komisioni i Disiplinës…

Dule kërkon drejtësi: E poshtëruan Tomorin, por pikët nuk na i vjedhin dot!

Mbetet çështje mjaft e nxehtë në Berat ndeshja kundër Apolonisë dhe vendimi i Komisionit të Disiplinës,…

“Lumë akuzash” nga Tomori: Skenar i mirëmenduar, delegati dhe arbitri do e paguajnë!

Klubi i Tomorit nuk e ka pritur mirë dënimin nga Komisioni i Disiplinës, me këta të…

Dënimi nga Disiplina, Zema: Tomori nuk paraqitet në Ballsh!

Në Berat nuk e kanë kapërdirë lehtë dënimin që Komisioni i Disiplinës në FSHF u dha…

Në Berat humbasin durimin: Maskaradë, tërhiqemi nga kampionati!

Komisioni i Disiplinës dënoi klubin e Tomorit me humbjen në tavolinë të ndeshjes kundër Apolonisë dhe…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online