Browsing Tag

Teuta

Teuta gjen miqësore, Pogradeci rivali i radhës

Teuta, pas eliminimit nga kupat e Europës, u fokusua te stërvitja. Tanimë trajneri Bledi Shkëmbi kërkon disa miqësore për skuadrën e tij. Të parën durrsakët e zhvilluan me Tërbunin dhe e fituan me rezultatin 4-2. Bregdetarët kanë…

Teuta largohet nga Durrësi, zhvendoset në juglindje

Teuta vijon përgatitjet për sezonin e ri të Kategorisë Superiore. Me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, klubi durrsak bën të ditur se ditën  e nesërme skuadra do të largohet ditën e nesërme nga qyteti i Durrësit për të vijuar fazën…

Çyrbja e nis me gol, Teuta shkëlqen në miqësore

Teuta ka mposhtur Tërbunin me rezultatin 4-2, një ndeshje shumë e mirë për djemtë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi. Trajneri i “Djemve të Detit” nuk u kursye me titullarët dhe aktivizoi thuajse formacionin më të mirë për këtë sfidë. Çyrbja,…

Teuta në fushë, gjen rival për miqësore

Aventura europiane përfundoi që në turin e parë për Teutën, që tani po mendon për sezonin e ri futbollistik. Një ditë më parë durrsakët prezantuan Emiljano Vilën, i cili rikthehet në shtëpi, aty ku shpërtheu dhe u bë i njohur. Merkato…

Zyrtare | Teuta nuk ndalet në merkato, rikthen ish-mesfushorin

Teuta ka bërë një merkato shumë cilësore këtë verë dhe ka afruar emra të rëndësishëm për sezonin e ri. Lojtari i fundit që është afruar është Emiljano Vila. Mesfushori është rikthyer te “Djemtë e Detit” pas shumë vitesh. 31-vjeçari luajti…

Çyrbja e ndan mendjen, zbulohet e ardhmja e tij

Arbër Çyrbja para disa ditësh zyrtarizoi largimin nga Kukësi dhe e ardhmja e tij është te skuadra e Teutës. Ditën e sotme pritet që të zyrtarizohet gjithçka dhe sulmuesi anësor do të kthehet pas një sezoni aty ku edhe ka regjistruar…

Firmë e rëndësishme te Teuta, rinovon mesfushori i talentuar

Skuadra e Teutës ka rinovuar sot me mesfushorin e talentuar, Uendi Vecaj. “Djemtë e Detit” kanë bindur 22-vjeçarin që të rinovojë kontratën edhe për tre vite te tjera. Vecaj do të jetë pjesë e Teutës deri në 2022 dhe shihet si një lojtar i…

E ardhmja e Frashërit, Kukësi ka një rival serioz

Skuadra e Kukësit po pëson shumë ndryshime këtë merkato, jo vetëm brenda skuadrës, por dhe në staf, aty ku trajner i ri ka ardhur Shpëtim Duro. Shumë futbollistë janë larguar, afrimet nuk kanë munguar, por merkato nuk mund të quhet kurrsesi…

Jo vetëm Progni, Teuta e mbyll me një tjetër sulmues

Teuta ka konfirmuar largimin e Tomislav Bushiç nga klubi durrsak. Palët kanë vendosur të ndahen pasi kontrata e 33-vjeçarit mbaroi pas eliminimit të Teutës nga kualifikueset europiane. Sulmuesi iu bashkua klubit bregdetar gjatë merkatos…

Zyrtare: Gerhard Progni lë Teutën, mësohet skuadra e re

Kolonia e lojtarëve që lënë Superioren për të luajtur në IPKO Superliga e  Kosovës është shtuar, pasi edhe Gerhard Progni ka vendosur të pranojë ofertën e Gjilanit dhe kështu trajneri Gentian Mezani e ka gjetur edhe mesfushorin e djathtë që…

Teuta kërkon përmbysjen e madhe, publikohen çmimet e biletave

Në Durrës nuk janë dorëzuar ende pavarësisht humbjes 3 – 0 në takimin e parë ndaj Estonezëve të Ventspils. Me anë të njoftimin në rrjetet sociale klubi i Teutës ka  bërë të ditura çmimet e biletave për takimin e së enjten në “Niko Dovana”.…

Kallaku: Prisnim diçka tjetër, ia dhuruam golat Ventspilsit

Sherif Kallaku ka folur për humbjen e thellë 3 – 0 të Teutës ndaj Ventspils në një intervistë për “RTSH SPORT”. Mesfushori i skuadrës durrsake ndjen keqardhje për mënyrën se si i pësoi golat skuadra  e tij në këtë takim, ndërsa për ndeshjen…

Shkëmbi: Rezultat i gënjeshtërt, ju tregoj problemet!

Teuta u mposht 3-0 nga Ventspils në Letoni dhe kalimi në raundin tjetër është një mision shumë i vështirë, për të mos thënë i pamundur. Pas ndeshjes, trajneri Bledi Shkëmbi është paraqitur në sallën e konferencës për shtyp dhe ka folur…

Teuta e nis keq, goditet tre herë në Letoni (VIDEO)

Teuta është mposhtur 3-0 në takimin e parë kualifikues përballë Ventspils, që u zhvillua në Letoni. Ndeshja nisi shumë keq për “Djemtë e Detit”, që u ndëshkuan që në minutën e 4-t të takimit. Megjithatë, të besuarit e Shkëmbit bënë mirë dhe…

Zyrtare: U largua nga Teuta, bashkohet me Atandën në Izrael

Izraelitët i kanë hedhur sytë nga Shqipëria, teksa janë disa lojtarët që po lënë Superioren për t’u transferuar atje. Hapoel Kfar Saba, ekip i ngjitur në elitën e futbollit izraelit, ka nënshkruar para pak kohësh me Sodiq Atandën dhe nuk…

E ardhmja e Osmanit, ky vendim zbulon gjithçka

Tefik Osmani verën e shkuar pati disa oferta, mes tyre edhe nga Flamurtari i drejtuar nga Ilir Daja dhe Ardian Mema. Në Vlorë nuk e bindën dot, por këtë herë është Mema ai që do të ketë mundësinë ta ketë nën urdhrat e tij te Tirana.…

Lehtësohen te Teuta, dy titullarë marrin vizat

Teuta po bëhet gati për ndeshjen e datës 11 korrik, me Ventspils në Letoni. Durrsakët kanë dorëzuar në UEFA listën e lojtarëve, ndërkohë që një shqetësim për durrsakët ka qenë pajisja me viza e dy lojtarëve titullarë. Lansinet Sidibe dhe…

Shqipëria nuk prodhon sulmues, golat vijnë nga 3 kontinente

Partizani, Laçi dhe Teuta kanë kërkuar zgjidhje nga jashtë vendit për sulmin dhe deri më tani janë bërë disa zyrtarizime. Të kuqtë janë ata që kanë afruar tre lojtarë për sulmin dhe ai që spikat më shumë është Brian Braun, sulmuesi…

Kallaku e Bushiç nderojnë Teutën, mbyllet faza përgatitore

Teuta ka mbyllur fazën përgatitore në Bullgari me një miqësore ndaj Septemvri  Sofias, ekip që vitin e kaluar ishte pjesë e kategorisë së parë bullgare. Skuadra e Bledi Shkëmbit regjistroi një fitore me shifrat 2 – 0. Golat për durrsakët…

Gjilani do sulmues, “ish”-i i Teutës zbarkon në provë

Gjilani është në kërkim të një sulmuesi dhe drejtuesit po punojnë të gjejnë një cilësor që t’i ndihmojë në arritjen e objektivave. Skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani ka bërë disa përforcime cilësore, kryesisht nga Superiorja. Së…

Prova gjenerale, rival bullgar për Teutën e Shkëmbit

Teuta do të zhvillojë tjetër miqësore në Bullgari. Këtë herë përballë durrsakëve do të vihet ekipi i FK Septemvri Sofia, që garon në ligën e dytë bullgare. Kjo sfidë do t’i vlejë trajnerit Bledi Shkëmbi dhe skuadrës së tij para ndeshjes me…

Teuta e frikshme, triumfon bindshëm përballë ekipit maqedonas

Teuta ka luajtur sot një miqësore përballë skuadres maqedonase, Akademia Pandev dhe “Djemtë e Detit” kanë marrë një fitore bindëse 4-1. Një dopietë e Bushiç dhe golat nga Kallaku e Beqja vendosën fatet e takimit. Ndeshja nisi shumë mirë…

Progni nuk mjafton, Teuta mposhtet nga skuadra bullgare

Teuta ka zhvilluar takimin e dytë miqësor në Bansko të Bullgarisë. Skuadra e Bledi Shkëmbit është mundur 2 – 1 nga Botev Vratsa, ekip ky që militon në ligën e parë bullgare. Ekipi bullgar ka shënuar i pari në minutën e 10-të me Valçev.…

Ekskluzive: Teuta gjen golashënues në Mal të Zi

Teuta ka kohë që e ka nisur merkaton verore, për shkak se do të marrë pjesë në Europa League, ndaj skuadra është thuajse e plotë. Trajneri Bledi Shkëmbi ka pasur prioritet kohët e fundit gjetjen e një sulmuesi cilësor, pas largimit të…

Europa League, Teuta dhe Laçi mësojnë oraret e ndeshjeve

Teuta dhe Laçi po mendojnë për ndeshjet e turit të parë të Europa League. Deri më 11 korrik, kur edhe zhvillohet ndeshja e parë, këto dy ekipe do të zhvillojnë disa ndeshje miqësore si dhe do të përforcohen me elementë cilësorë.…