Jo vetëm Progni, Teuta e mbyll me një tjetër sulmues

0

Teuta ka konfirmuar largimin e Tomislav Bushiç nga klubi durrsak. Palët kanë vendosur të ndahen pasi kontrata e 33-vjeçarit mbaroi pas eliminimit të Teutës nga kualifikueset europiane.

Sulmuesi iu bashkua klubit bregdetar gjatë merkatos së janarit, por bashkëpunimi rezultoi zhgënjyes me kroatin që shënoi  një gol me fanellën e klubit bregdetar.

Bushiç është sulmuesi i dytë që largohet ditën e sotme nga Teuta. Pak orë më parë Gerhard Progni u zyrtarizua te skuadra e Gjilanit.

Gerhard Progni dhe Tomislav Bushiç nuk do të jenë më pjesë e Teutës.Klubi I Futbollit Teuta zyrtarizon mbylljen e…

Gepostet von KF Teuta am Freitag, 26. Juli 2019

NJOFTIMI I KLUBIT TË TEUTËS

 

Gerhard Progni dhe Tomislav Bushiç nuk do të jenë më pjesë e Teutës.

Klubi I Futbollit Teuta zyrtarizon mbylljen e bashkëpunimit me Gerhard Progni dhe Tomislav Bushiç Mesfushori dhe Sulmuesi  i kanë perfunduar kontrata me Teutën. Të dy lojtarët, i’u bashkuan skuadrës sonë sezonin e kaluar. KF Teuta falenderon Gerhard Prognin dhe Tomislav Bushiç për kontributin e dhënë me skuadrën tonë dhe i urojmë suksese në karrierë!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.