Guri fantastik, gjen golin me Ostenden dhe ka një dedikim të veçantë

Sidrit Guri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Sulmuesi…

Një “Mbret” për sulmin, Apolonia pranë firmës me amerikanin

Apolonia pritet të përforcojë repartin e sulmit me një amerikan. Sulmuesi Dakuan King me shumë gjasa…

Zyrtare | Afrime te Laçi, sulmuesi firmos për tre vite

Pak minuta më parë, Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me klubin e Laçit dhe kurbinasit,…

Hyka e nis mbarë sezonin e ri, gjen sërish golin në Izrael

Jahmir Hyka u transferua në janarin e ketij viti te skuadra e Netanias në Izrael, ku…

Do mbajë numrin legjendar, blerja rekord e Njukasëllit nuk i beson syve

Njukasëll zyrtarizoi ditën e djeshme blerjen më të shtrenjtë në historinë e klubit, brazilian Joelinton. Për…

Historia e Lingard, “Diamanti” i fundit që Ferguson i la Junajtid

Sulmuesi i Mançester Junajtid, Xhesi Lingard është një nga lojtarët e pakët te “Djajtë e Kuq”…

VIDEO | Debutim për t’u harruar, Seferi “skuqet” në ndeshjen e parë

Ish-sulmuesi i Shpresave kuqezi, Taulant Seferi, u rikthye te Jang Bojs nga Uinterthuri ku ishte i…

VIDEO | Disfatë dhe penallti e humbur, Uzuni e nis ters

Myrto Uzuni ka bërë një sezon shumë të mirë edicionin që lam pas, si dhe bëri…

Gol me peshë dhe kualifikim, Çekiçi protagonist në Europa League

Endri Çekiçi po kalon një moment të mirë te skuadra e Olimpija Ljubljanës. Sulmuesi shqiptar e…

Guri gjen rrjetën, sulmuesi kuqezi duket gati për sezonin e ri

Më në fund sulmuesi shqiptar, Sindrit Guri, ka gjetur rrjetën me ekipin e Ostendes në këtë…

VIDEO | Berisha goleador, shënon “perlën” e radhës

Bernard Berisha po kalon momentin e tij më të mirë në karrierë me skuadrën e Akhmat…

Ofertë e çmendur, bomberi i Bundesligës transferohet në Londër

Gjithçka është zyrtare. Bomberi i Ajntraht Frankfurt, Sebastian Haller, do të transferohet te skuadra londineze e…

Rexhinaldo: Kalimi në Shqipëri më bëri mirë, e ardhmja mes Turqisë dhe Greqisë

Rexhinaldo u largua nga Kukësi në fund të sezonit të shkuar dhe tani po pret oferta…

E bujshme! Mbape refuzon kontratën e PSG-së

Kilian Mbape nuk ka pranuar të rinovojë me PSG-në. Kampioni i Botës dhe një nga lojtarët…

Pesë lojtarë larg Rejnxhërsit, Grezda nuk i shpëton ‘fshesës’

Skuadra e Rejnxhersit ka plot 28 futbollistë dhe trajneri Stiven Xherrard, e ka thënë hapur që…

Milot Rashica ‘beniamin’, te Verderi i plotësojnë dëshirën

Milot Rashica ka bërë sezonin e tij më të mirë në karrierë. Jo vetëm me Verder…

Llullaku flet hapur: Tek Astana merrja rrogë faraoni

Sulmuesi kuqezi Azdren Llullaku ka luajtur për shumë skuadra gjatë karrierës së tij. Deri në vitin…

VIDEO | Tani është zyrtare, Emini me skuadër të re

Izair Emini është larguar nga skuadra e Shkëndijës së Tetovës, aty ku u shpall kampion i…

Kërkohet nga 7 skuadra, sulmuesi i Totenhemit duhet të vendosë

Kërkohet nga 7 skuadra, sulmuesi i Totenhemit duhet të vendosë

Kukësi gjen pasuesin e Uilliam, vjen edhe një i ri për mbrojtjen

Nga skuadra e Kukësit, u largua në fund të sezonit sulmuesi Rexhinaldo, i cili ka lënë…

Rexhinaldo “ngel në klasë”, gjiganti grek e refuzon

Rexhinaldo Faite u largua në fund të sezonit të shkuar nga skuadra e Kukësit, duke mos…

E pabesueshme, ylli i Çelsit refuzon ofertën e çmendur kineze

Kampionati kinez i futbollit ka arritur të “rrëmbejë” deri më tani disa yje të futbollit europian,…

Mbape jep sinjale largimi nga PSG, lëshon deklaratën bombë!

Skuadra e PSG-së ka investuar shuma të çmendura vitet e fundit, duke sjellë në kryeqytetin francez…

Grezda “out”, sulmuesi kuqezi nuk grumbullohet me Rejnxhërsin

E ardhmja e Eros Grezdës duket gjithmonë e më larg Rejnxhërsit. Sulmuesi kuqezi u transferua te…

Zyrtare, Durmishaj transferohet te gjiganti grek

Fiorin Durmishaj është larguar nga skuadra e Panionios dhe ka nënshkruar për gjigantin grek, Olimpiakos. Sulmuesi…

Vendim i papritur, sulmuesi kombëtares ndahet me klubin e tij

Kjo merkato ka parë shumë futbollistë shqiptarë të ndërrojnë skuadra. Një nga këta futbollistë, është dhe…

VIDEO | Kieza i shkëlqyer, shënon supergol për Italinë

Po luhet takimi mes Italisë U21 dhe Spanjës U21, një sfidë ku nuk mungojnë yjet. Pasi…

Një talent francez për Arsenalin, cilësohet si “Henri i ri”

Aleksis Klaude-Maurise nuk është një emër shumë i njohur në futbollin europian, por në Francë, 21-vjeçari…

Suarez: Disfata ndaj Liverpulit e rëndë, doja të zhdukesha!

Sulmuesi dhe ylli i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për Fox Sport para fillimit të Copa…

Cikalleshi: Sot dyfish i lumtur, gjithmonë luaj për ekipin

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, shënoi golin e parë në sfidën përballë Moldavisë. Pas ndeshjes, bomberi…

Juve, Napoli apo Atletiko? Në Itali “analizojnë” Ikardin

Në Itali duken të bindur për largimin e Mauro Ikardit. “Tuttosport” ka analizuar katër skuadrat kryesore…

Cikalleshi: Meritonim më shumë, nuk e pranoj këtë rezultat

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, foli për RTSH Sport pas ndeshjes me Islandën, ku u shpreh:…

E ardhmja e Kiezës, presidenti i ri thotë fjalën e fundit!

Fiorentina është e gatshme të dyfishojë rrogën e Federio Kiezës, në mënyrë që të bindë sulmuesin…

E ardhmja e Gabigol, Flamengo i bën “presion” me para Interit

Zëvendëspresidenti i Flamengos, Ualim Vaskonselos, ka lëshuar një mesazh të qartë për të ardhmen e sulmuesit…

“Grezda? Transferimi më i dështuar i këtij sezoni në Skoci!”

Kritikat për Eros Grezdën në Skoci janë shtuar shumë kohët e fundit. Sulmuesi shqiptar sapo mbylli…

Një tjetër portugez për Ulvs, sulmuesi i Milanit drejt Anglisë

Skuadra angleze e Ulvërhampton ka krijuar një identitet si ekipi i duhur për lojtarët portugezë. Drejtori…

Çmenduri në Gjermani, Bajernit i refuzohen 90 mln euro

Bajerni i Mynihut nuk po arrin dot të bindë Bajer Leverkusenin për shërbimet e talentit Kai…

Rexhinaldo nuk duron më, Kukësi i takon së shkuarës

Sulmuesi mozambikas, Rexhinaldo, mbylli një tjetër sezon të suksesshëm në kampionatin shqiptar të futbollit. Pasi siguroi…

Krauç bëhet baba dhe çmend rrjetin me emrin e zgjedhur

Divok Origi është padiskutim heroi i Liverpulit këtë sezon në Champions League, pasi tre golat e…

Rama: Jam i lumtur që fituam Kupën, për të ardhmen time do të shohim

Sulmuesi i Kukësit, Valdet Rama, ishte një nga lojtarët më të mirë në fushën e lojës…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online