Suarez: Disfata ndaj Liverpulit e rëndë, doja të zhdukesha!

0

Sulmuesi dhe ylli i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për Fox Sport para fillimit të Copa America. Sulmuesi i Uruguait u pyet për të mënyrën si reagoi ndaj përmbysjes së pabesueshme të Liverpulit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Nuk më pëlqen të kujtoj atë ndeshje”, tha Suarez. “Dëshiroja të zhdukesha nga kjo botë. Mesi? Njerëzit flasin, disa komentet shumë herë e lëndojnë atë. Një lojtar nuk duhet të kritikohet në atë mënyrë”.

Suarez, 32 vjeç, u bashkua me Barcelonën nga Liverpool në verën e vitit 2014. Ai fitoi Ligën e Kampionëve me Blaugranasit, si dhe katër tituj të La Ligas, Copa del Rey dhe tre SuperKupa spanjolle.

Sulmuesi i Uruguait tani është i gatshëm të luajë në Copa America. Amerikano-jugorët janë të përfshirë në grupin D, së bashku me Japoninë, Ekuadorin dhe Kilin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.